تفاله قهوه را دور نریزید!

تفاله قهوه

طبق نظر سنجی انجمن ملی قهوه در سال ۲۰۱۳ هر فرد در روز به طور متوسط ۳ فنجان قهوه مصرف میکند با این میزان مصرف تصور کنید که چه میزان تفاله قهوه دور ریخته میشود و اینکه با دور ریختن تفاله قهوه داخل سطل زباله، متان آزاد می‌شود که یک گاز گلخانه‌ای و ۲۰ بار قوی‌تر از دی‌اکسید کربن است.  پس این مقاله را بخوانید که چه استفاده ای میتوان از تفاله قهوه کرد.

۱- از بین رفتن بو با تفاله قهوه

برای زمانی که دست شما بوی سیر یا پیاز گرفته از قهوه استفاده کنید

برای از بین بردن بوی بد یخچال قهوه میتواند جایگزین خوبی به جای جوش شیرین باشد.

برای از بین بردن بوی بد کفش هم میتوانید از یک کیسه قهوه خشک داخل کفش استفاده کنید.

به جای هر محصول شیمیایی و معجزه‌گر، خیلی خیلی ساده از تفاله‌های قهوه استفاده کنید. به این‌صورت که تفاله را با آب‌جوش مخلوط کنید و در چاهک ظرفشویی بریزید.

۲- دور کردن حیوانات مزاحم با تفاله قهوه

میتوانید از با پاشیدن قهوه مورچه ها یا حلزون ها را دور کنید. همین طور برای کسانی که میخواهند گربه ها را از باغچه خود دور کنند تفاله قهوه را در مسیر رفت و آمد گربه ها قرار دهند.

۳-کارهای هنری با تفاله قهوه

برای قدیمی به نظر رسیدن کارهای هنری‌ که با ورق می‌خواهید درست کنید، قبل از انجام پروژه، قهوه را یک شب داخل آب خیس کنید. سپس ورق‌ها را سریع داخل محلول فرو کرده، درآورید و بگذارید کاملا خشک شوند.

۴- تفاله قهوه تمیز کننده است

برای تمیز کردن قابلمه و تابه های چرب میتوانید از تفاله قهوه که دارای ماده ساینده است استفاده کنید

۵-تفاله قهوه  نوعی کود طبیعی است

برای کمک به رشد بهتر گیاهان، مقداری قهوه به خاک‌شان اضافه کنید. حتا از مخلوط کردن قهوه با کود نترسید.برای حاصلخیزی گیاهان دوستدار محیط اسیدی مانند گوجه فرنگی و هویج از پودر قهوه استفاده کنید.

۶ – رنگ کردن پارچه با تفاله قهوه

اگر دوست دارید‌ می‌توانید از قهوه برای رنگ کردن پارچه استفاده کنید. تنها کافی‌ست پارچه را در قهوه سیاه و بدون شکر آغشته کنید. با این‌که ممکن است مجبور شوید زمان زیادی برای نفوذ رنگ به پارچه منتظر بمانید، ولی راه بسیار باصرفه‌ای است.

۷ – جذب خاکستر با تفاله قهوه

هنگام تمیز کردن شومینه٬ تفاله‌های قهوه در جلوگیری از پراکنده شدن گرد و خاک در اتاق به شما کمک می‌کند.‌


Comments are Closed