تو کافی شاپ چی سفارش بدم؟

کافی شاپ

برای ما ایرانی ها که نوشیدنی محبوب کشورمان چای هست تفاوت انواع قهوه مورد ابهام است و زمانی که وارد کافی شاپ میشیم با دیدن انواع  متنوع با اسم های متنوع دچار سردرگمی میشیم.

قهوه ۲۹ اینبار تصمیم گرفته تا نگاه مختصری به انواع نوشیدنی هایی که در کافی شاپ ها سرو میشه داشته باشه ، پس با ما همراه باشید:

قهوه پرطرفدارترین نوشیدنی مردم دنیا دارای انواع و طعم های مختلفی است که از پرطرفدارترین اون ها و معروفترین اون ها رو میتوان به قهوه ترک ، قهوه فرانسه ، اسپرسو اشاره کرد:

قهوه ترک در کافی شاپ:

دانه قهوه ترک بسیار نرم آسیاب می شود و خیلی راحت روی گاز  و در قهوه جوش های معمولی میتوان آن را تهیه کرد – قهوه ترک مناسب فالگیرهاست که دارای کف روی فنجان و لرد در ته فنجان است. قهوه ترک رو در فنجان های کوچک سرو می کنند .

قهوه ترک

قهوه فرانسه در کافی شاپ:

قهوه فرانسه به ظاهر و باطن متفاوت است با قهوه ترک ،تفاوت این دو در نوع آسیاب این دو نوع قهوه است که قهوه فرانسه زبرتر از ترک آسیاب میشه و حتما باید در دستگاه قهوه ساز تهیه شود .قهوه فرانسه را از عبور آب گرم با قهوه تهیه می کنند البته در دستگاه قهوه ی ساز و‌ عبور از فیلترینگ عصاره قهوه با آب گرم خارج میشود و قهوه فرانسه مثل چای است و فاقد کف یا لرد است .قهوه فرانسه ‌در برزیل تولید میشه اما چون طرز تهیه آنرا افراد فرانسوی اختراع کردند به این نام مشهور شده درست مثل قهوه ترک که طرز تهیه آن متعلق به ترکیه ای هاست .

قهوه فرانسه

قهوه اسپرسو در کافی شاپ :

قهوه اسپرسو که نسبت به انواع دیگر مثل قهوه ترک یا فرانسه غلیظ تر است و کافئین بیشتری را دارد. برای تهیه اسپرسو دانه قهوه را نرم تر از فرانسه و زبرتر از قهوه ترک آسیاب می کنند. برای تهیه اسپرسو حتما باید از دستگاه مخصوص استفاده کرد و با فشار زیاد از آب داغ این قهوه در دستگاه مخصوص تولید میشود . لرد ندارد و پایه خیلی از نوشیدنی های دیگر مثل موکا، لاته و کاپوچینو است. و در فنجانی کوچکتر از قهوه ترک سرو می شود. کف روشنی روی اسپرسو نقش میبندد البته بسته به کیفیت دستگاه قهوه ساز دارد.

قهوه اسپرسو 29

قهوه اسپرسو ۲۹
Espresso Coffee 29
مژده به آنان که قهوه خور حرفه ای هستند با شما هستیم شما یی که هر قهوه ای میل نمی کنید . قهوه اسپرسو ۲۹ مخصوص شماست که طعم یک قهوه واقعی را میدانید.

کاپوچینو در کافی شاپ:

کاپوچینو هم طرفداران زیاد و خاص خودش رو داره و از انواع قهوه های ایتالیایی به شمار میره در اقع کاپوچینو از اسپرسو تهیه میشه به همراه شیر و کف شیر- نسبت قهوه و شیر در کاپوچینو نصف به نصف است . فوم روی آن را ابتدا فنجان را پر از کف میکنند و بعد اسپرسو و شیر را اضافه میکنند تا کف یا فوم روی آن قرار گیرد . کاپوچینو را در فنجان چینی سرو می کنند.

کاپوچینو

قهوه لاته در کافی شاپ :

قهوه لاته هم از مشتقات قهوه اسپرسو است که یک سوم آن را قهوه و دو سوم دیگر را شیر تشکیل میدهد و یک سوم هم کف شیر روی آن قرار میگیرد. لاته به زبان ایتالیایی به معنای شیر است . اگر شما جز افرادی هستید که طعم تلخ قهوه را نمیتوانید زیاد تحمل کنید بهترین انتخاب برای شما قهوه لاته است.

کافه لاته

قهوه موکا در کافی شاپ :

قهوه موکا هم از خانواده اسپرسو است و شباهت خیلی زیادی به لاته دارد . تفاوت موکا و لاته در شکلات داغی است که در انتها به آن اضافه می شود.

موکا

قهوه آمریکانو در کافی شاپ :

قهوه آمریکانو هم ترکیبی است از قهوه و آب داغ که رقیق تر است و برای افرادی که تلخی قهوه را نمیتوانند تحمل کنند میتواند انتخاب مناسبی باشد.

قهوه آمریکانو

خوب حالا فکر میکنم دیگه برای سفارش تو کافی شاپ دچار سردرگمی نخواهید شد و انتخاب براتون راحت تر باشه.

با ما همراه باشید قهوه ۲۹.


Comments are Closed