قهوه آمریکانو

قهوه آمریکانو

قهوه آمریکانو نوشیدنی است از خانواده اسپرسو که از ترکیب آب داغ با قهوه اسپرسو درست می شود. در واقع کافی امریکانو همان اسپرسو است که از غلظت آن کاسته شده است.اسپرسو در ظاهر به قهوه عادی ای که با قهوه ساز فیلتری درست شده شباهت دارد اما طعم متفاوتی دارد.

تاریخچه قهوه آمریکانو

در زمان جنگ جهانی دوم سربازان امریکایی که به مذاقشان اسپرسوی غلیظ خوشایند نبود با ترکیب کرن آب جوش به اسپرسو قهوه امریکانو را اختراع کردند تا قهوه ای رقیق تر و پر حجم تر داشته باشند. بعدها این قهوه را در کافی شاپ های زنجیره ای امریکا با نام آمریکانو به دست مشتریان رسید.

تهیه قهوه آمریکانو

در ویکی پدیا انگلیسی آمده است که برای تهیه قهوه آمریکانو ۱ تا ۱۶ انس ( معادل ۳۰ تا ۴۷۰ میلی لیتر ) آب داغ را به اسپرسو تک شات یا دبل شات اضافه می کنند. اگر این ترکیب را بالعکس انجام دهیم نام آن به لانگ بلک Long Black  تغییر می کند یعنی اضافه کردن اسپرسو روی آب داغ ، در این حالت crema  یا کف اسپرسوی بیشتری خواهیم داشت.

 

قهوه آمریکانو

 

عکس بالا دو نوع قهوه آمریکانو و لانگ بلک را نشان میدهد و تفاوت ظاهری آنها را در کف اسپرسو به وضوح نشان داده شده است. آمریکانو را در ماگ ها و فنجان های سرامیکی ۶ اونسی یا ۱۸۰ میلی لیتری سرو می کنند.

در ایالت‌های غربی آمریکا٬ آمریکانویی که به نسبت ۱ به ۱ درست شده باشد را ایتالیانو می‌خوانند.

 

« (Previous Post)

Comments are Closed