قهوه برای ورزشکاران

قهوه برای ورزشکاران

قهوه از جمله نوشیدنی هایی است که مصرف آن قبل از ورزش نتایج شگفت انگیزی را در پی خواهد داشت البته ورزشکاران باید ۳۰تا ۴۵ دقیقه قبل از تمرین از قهوه با ترکیب ۱۰۰% روبوستا استفاده کنند( بدون شکر یا با شیر کم چرب )

از جمله فواید قهوه برای ورزشکاران میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

قهوه برای ورزشکاران و کمک به چربی سوزی

از جمله مزایای قهوه برای ورزشکاران خاصیت چربی سوزی آن می باشد. مصرف قهوه قبل از ورزش باعث می شود سلول های چربی به عنوان منبع انرژی به جای گلیکوژن استفاده شود. مقادیر بالایی از کافئین موجود در قهوه سوخت و ساز بدن را بالا  می برد که این باعث می شود ورزشکاران در طول روز کالری بیشتری بسوزانند.همچنین، کافئین و ترکیبات دیگر قهوه به عنوان یک مهار کننده ی اشتها عمل میکند و شما کمتر خوراکی مصرف خواهید کرد.

قهوه برای ورزشکاران و بالا بردن انرژی و توان در هنگام تمرین

قهوه دارای کافئین است و مصرف کافئین قبل از ورزش باعث افزایش عملکرد ورزشی می شود. در گزارش های پزشکی ورزشی ، از کافئین به عنوان  «کمکی قدرتمند نیروزا» اشاره می شود که ورزشکاران می توانند پس از مصرف کافئین با نیروی بیشتری به فعالیت ادامه دهند

قهوه برای ورزشکاران و پیشگیری از گرفتگی و درد عضلات بعد از تمرین

نتایج پژوهشی که در دانشگاه ایلینویز انجام شده، نشان داده که  ورزشکارانی که قبل از تمرین قهوه مصرف می کنند تجربه درد عضلانی کمتری را در طول تمرین خود دارند.

قهوه برای ورزشکاران و بالا بردن تمرکز در هنگام تمرین

قهوه  با افزایش انرژی باعث افزایش تمرکز ذهنی فرد نیز می گردد و در تمرینات سخت می تواند کمک خوبی برای ورزشکاران باشد.بهبود تمرکز باعث می شود ورزشکار در طول تمرینات انرژی خود را حفظ کند.

قهوه برای ورزشکاران و شستشو دهنده کبد و تنظیم کننده آنزیم های کبد

یکی دیگر ازمزیت های نوشیدن قهوه کمک به محافظت از بدن در مقابل بیماری ها است.قهوه حاوی مقادیر بالایی ازآنتی اکسیدان است که در برابر آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد محافظت می کند. با توجه به مطالعات  سال ۲۰۱۱ در نظریه های انتقادی منتشر شده در علوم غذایی و تغذیه، مصرف قهوه نسبت عکس در ابتلا به دیابت، بیماری پارکینسون، بیماری آلزایمر و انواع خاصی از سرطان دارد.

البته به یاد داشته باشید که مصرف زیاده از حد قهوه به هنگام ورزش باعث کمتر شدن خون رسانی به ماهیچه‌های قلب می‌شود و کارایی ورزشکاران را پایین می‌آورد.میزان کافئین دریافتی در حالت استراحت بر جریان خون به ماهیچه‌های قلب تاثیر نمی‌گذارد، اما به هنگام ورزش کافئین جریان خون را کند می‌کند.

معمولا” به هنگام ورزش بدن خون بیشتری به ماهیچه‌های قلب می‌رساند. در واقع کافئین از توانایی بدن برای خون رسانی به ماهیچه‌های قلب کم می‌کند.پس اگر قصد نوشیدن قهوه قبل از فعالیت ورزشی را دارید، فقط یک فنجان قهوه کافیست و لزومی ندارد زیاده روی کنید.ضمنا” نوشیدن قهوه قبل از ورزش برای کسانی که بیماری عروق کرونر دارند یا در ارتفاعات ورزش می‌کنند مناسب نیست.

« (Previous Post)

Comments are Closed