نشست اهالی قهوه به دعوت انجمن باریستاهای ایران

نشست اهالی قهوه به دعوت انجمن باریستاهای ایران  یا IBG  در سام کافه واقع در مرکز خرید سام (فرشته) برگزار شد و تعدادی از دست‌اندرکاران صنعت قهوه کشور از کافی‌شاپ‌داران گرفته تا مدرسان و باریستاها و تجار قهوه در آن حضور پیدا کردند. هدف اصلی این نشست٬ اطلاع‌رسانی در خصوص فرصت‌های اسپانسری و تبلیغاتی برای شرکت‌های قهوه عنوان شد.

نشست قهوه
برگزاری مسابقات باریستا در سراسر دنیا موقعیتی ویژه برای کسب‌ وکارهای مرتبط با قهوه مانند شرکت‌های تولیدی قهوه٬ ماشین‌آلات و تجهیزات جانبی‌ست تا با حمایت از برگزاری مسابقات و یا باریستاهای شرکت‌کننده٬ برندشان را در محافل قهوه و رسانه‌ها مطرح کنند. در بروشوری که در اختیار شرکت‌کنندگان در این جلسه قرار گرفت٬ در ارتباط با اهمیت و مزایای حمایت از مسابقات باریستا به مواردی چون مطرح شدن نام حامیان در مجامع بین‌المللی قهوه٬ بازتاب‌های گسترده داخلی و خارجی و درج نشان تجاری حامیان در پوسترها و بنرهای فضای برگزاری مسابقات و نیز پیش‌بند نماینده ایران در مسابقات جهانی اشاره شده است.
اوائل ماه اکتبر سال جاری انجمن باریستاهای ایران به ‌طور رسمی از طرف موسسه رویدادهای جهانی قهوه (WCE) به‌عنوان نهاد رسمی برگزارکننده‌ی مسابقات باریستا در ایران معرفی شد. این بدان‌ معناست که از این پس ایران می‌تواند در مسابقات جهانی باریستا (WBC) که هر ساله در ۷ رشته‌ی باریستا٬ لاته آرت٬ قهوه دمی٬ نوشیدنی‌های الکلی٬ کاپینگ٬ روست و ابریق (قهوه ترک) برگزار می‌شود٬ نماینده‌ای داشته باشد. مسابقات امسال در  آپریل ۲۰۱۵ در سیاتل آمریکا برگزار شد.
نشست هم‌اندیشی اهالی قهوه با صحبت‌های علی قنبری آغاز شد و بعد از آن محمد خانی٬ صفا صالحی و سامان میرزابابایی هر یک در صحبت‌های خود به‌نحوی بر ضرورت حمایت از این مسابقات و اهمیت اعزام نماینده‌ای از ایران به مسابقات جهانی باریستای ۲۰۱۵ اشاره کردند. سینا سلطان‌پور (قهوه مولیناری)٬ آرمین لمیع (قهوه لمیز)٬ مهران خیامی (ویونا)٬ خداداد اصلانی (کافه رئیس)٬ آقایان مبرهن و منصور (قهوه ایلی)٬ علی‌رضا اسکندری (قهوه ریور)٬ میثم مشایخی (فیدیلیو)٬ امیر ناهید (امیر شکلات)٬ فربد صابری (لاسپازیاله)٬ عبدیان (پیشگامان صنعت پخت) و تعدادی از باریستاهای ایرانی از جمله حاضران در این نشست بودند.
انجمن باریستاهای ایران یا به اختصار IBG که برگزاری چند دوره مسابقه‌ی باریستا و لاته آرت در کافه لانجین و نیز مشارکت در برگزاری نخستین دوره مسابقه باریستای کافکس ایران را در کارنامه‌ی خود دارد٬ در ماه سپتامبر توانست از بین دیگر تشکل‌های قهوه ایرانی متقاضی ِ پیوستن به WCE سرانجام به عضویت این نهاد جهانی دربیاید. صفا صالحی از اعضای موسس IBG در گفت‌وگوی اختصاصی به آیکافی گفت که حمایت‌های لیلا قنبری و ارتباطات وی در انجمن تخصصی قهوه آمریکا در پیوستن انجمن باریستاهای ایران به WCE بی‌تاثیر نبوده است.

(Next Post) »

Comments are Closed