کوکی دو رنگ

کوکی دو رنگ

مواد لازم برای تهیه کوکی دو رنگ :

کره ۳۰۰ گرم

پودر قند ۲۰۰ گرم

تخم مرغ ۲ عدد

پودر کاکائو بسته به ذایقه شما که دوست دارید تا چه حد تیره بشه

مقداری نمک – وانیل  و اسانس دلخواه ترجیحا وانیل

طرز تهیه کوکی دو رنگ :

همه مواد رو نصف کنید توی دو ظرف جداگانه برای قسمت ساده نصف آرد لازمه و برای قسمت کاکائویی هر قدر کاکائو اضافه می کنید همون مقدار از اون نصف آرد کم کنید. ( برای مثال اگر دو قاشق غذاخوری پودر کاکائو اضافه میکنید دو قاشق از آرد کم کنید)
خوب اول خمیر ساده رو درست میکنیم، آرد و پودر قند را الک میکنیم و همراه با نمک و کره درون غذاساز میریزیم اگر غذاساز ندارید با همزن برقی اینکار رو انجام بدید تا کاملا به هم بخورند  و به صورت خرد نان در بیایند. بعد تخم مرغ و وانیل رو اضافه کرده و دوباره هم میزنیم.
مواد رو داخل کاسه ریخته و با کمی ورز دادن خمیر صاف و یکدستی که به دست نمیچسبد رو تهیه میکنیم. دقت کنید به هیچ عنوان زیاد ورز ندهید.
برای قسمت کاکائویی:
بقیه مواد رو به همین صورت همراه با پودر کاکائو آماده کنید و سپس خمیر کاکائویی  پهن شده رو روی خمیر معمولی بگذارید و رول کنید. خمیر رول شده رو در یک نایلون یک ربع ساعت در یخچال استراحت دهید. بعد با چاقوی تیز خمیر رو برش بزنید.
برش های خمیر رو توی سینی فر  چرب نشده چیده و به مدت ۲۰ تا ۲۵ دقیقه در فر از قبل گرم شده با درجه ۱۷۵ درجه سانتی گراد بپزیید تا خیلی کم تغییر رنگ بدهند. میتونید توی سینی فر کاغذ روغنی هم پهن کنید.
نوووش جونتون قهوه ۲۹

 

مقالات مرتبط: آیس اسپرسو ، اسانس قهوه

« (Previous Post)

Comments are Closed