برزیل بزرگترین تولید کننده قهوه ی دنیا

Sacos_de_café,_Casa_do_Bandeirante_2

برزیل بزرگترین تولید کننده قهوه ی دنیا :  امروزه برزیل به قطب تولید قهوه در جهان شهرت یافته است و  تامین کننده حدود یک سوم قهوه ی جهان را به خود اختصاص داد ه است با این آمار برزیل بزرگترین تولید کننده قهوه در جهان است طوری که در ۱۵۰ سال گذشته این عنوان را به خود اختصاص داد ه است ( بزرگترین تولید کننده قهوه ) مزارع  تحت پوشش قهوه در برزیل در حدود ۲۷۰۰۰ کیلو متر مربع است . مزارع  قهوه در برزیل در ایلات جنوب شرقی میناس گرایس ، سائو پائولو و پارانا که در آنجا شرایط آب و هوای مناسبی برای رشد قهوه فراهم است ،  واقع شده اند .

اما در رابطه با ورود قهوه به برزیل

محصول با ارزش قهوه برای اولین بار در قرن ۱۸ وارد برزیل شد و این کشور در سال ۱۸۴۰ تبدیل به یکی از کشورهای تولید کننده قهوه در جهان شد ، برزیل رویاین محصول برای بالا بردن صادرات کشاورزی خود حساب بزرگی باز کرد و به شدت مزارع تولید قهوه را گسترش داد تا اینکه در سال ۱۹۲۰ با تامین حدود ۸۰ درصد قهوه دنیا ، تبدیل به بزرگترین تولید کننده قهوه | صادر کننده قهوه در جهان شد . اما به دلیل بالا رفتن ارزش جهانی قهوه از سال ۱۹۵۰ تولید قهوه در جهان رشد بالایی پیدا کرد و در نتیجه آمار تولید قهوه در برزیل کمی کاهش یافت ولی با این حال برزیل هم چنان با تولید یک سوم قهوه ی جهان در رتبه اول تولید کننده و صادرکننده قهوه شناحته می شود .

انواع قهوه در برزیل | صنعت قهوه

در سال ۲۰۱۱ برزیل به عنوان رهبر تولید قهوه  سبز در جهان شناخته شد و بعد از آن کشورهای ویتنام ، اندونزی و کلمبیا در رطبه های بعدی تولید قهوه سبز بودند . برزیل در تولید قهوه سبز ، قهوه و قهو فوری بی نظیر است . در سال ۲۰۱۱ کل تولید قهوه در برزیل ۲٫۷ میلیون تن بود که این بیش از دو برابر تولید قهوه در ویتنام است که به عنوان دومین تولید کننده قهوه در جهان شناخته می شود .
در برزیل بیش از ۳٫۵ میلیون نفر در صنعت تولید قهوه مشغول به کار هستند که عمدتا در ماطق روستایی ساکن می باشند . در حدود ۲۲۰۰۰۰ مزرعه قهوه در برزیل وجود دارد که  صنعت تولید قهوه سبز ، قهوه و قهوه فوری را به پیش می رانند .  از شهرهای تولید کننده قهوه  در برزیل می توان به میناس گرایس اشاره کرد که در حدود نیمی از تولید قهوه ی برزیل را تولید می کند .

قهوه ربوستا : 

قهوه ی ربوستا عمدتا دارای بوته های تنومند یا درختچه هایی است که کاه ارتفاعشان به ۱۰ متر نیز می رسد محل رشد این نوع از قهوه در ارتفاع کم و در زیر ۷۰۰ متر در مناطق پر باران است .دانه هایاین نوع از قهوه بیضوی و در اندازه های کوچک تر از نوع عربیکا می باشد . تولید ی قهوه از نوع ربوستا در برزیل در حدود ۳۰ درصد از تولید این کشور را شامل می شود . برزگترین تولید کننده قهوه ربوستا در جهان می تواند ویتنام باشد .

** توجه

از قهوه‌  روبوستا بیشتر در صنایع غذایی برای تولید قهوه‌ های آماده یا  قهوه فوری استفاده می‌شود.

قهوه عربیکا :

قهوه ی عربیکا نیز دارای بوته های کوتاه تر از بوته قهوه ی ربوستا می باشند و در ارتفاع بین ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ متری و در مناطق بارانی رشد می کنند .دانه های بیضوی این نوع از قهوه کمی بزرگتر از نوع ربوستا می باشد .بیش از ۷۰ در صد تولید قهوه ی برزیل و دنیا از نوع عربیکا می باشد .

** توجه
البته گیاه قهوه و درنتیجه خود قهوه گونه های زیادی دارد و اینکه گیاه در کجا و تحت چه شرایط آب و هوایی رشد کند و چه تکنیکهایی برای تولید قهوه به کار رود ، خود تاثیر زیادی بر روی تولید قهوه و نوع آن خواهد گذاشت.
در شکل زیر می توانید مناطقی از برزیل را که قهوه در آنجا تولید می شود را ببینید :
قهوه در برزیل

 


Comments are Closed