شکلات نارگیلی

شکلات نارگیلی

شکلات نارگیلی یا مغزدار که طعمی شبیه به شکلات باونتی رو داره و برای کسایی که عاشق شکلات هستند طعم به یاد موندنی ای رو میتونه رقم بزنه.

مواد لازم برای تهیه شکلات نارگیلی

پودر نارگیل ۱۵۰ گرم (تقریبا یک و نیم لیوان)

شیر عسلی ۲۰۰ گرم

شکلات تلخ ۱۵۰ گرم

 

طرز تهیه شکلات نارگیلی

سعی کنید از پودر نارگیل درشت دانه استفاده کنید. برای شروع اول نصف شیر عسلی رو به پودر نارگیل اضافه کنید و خوب مخلوط کنید و  بعد قاشق به قاشق  شیر عسلی رو اضافه کنید دقت کنید که ما احتیاج به خمیری سفت داریم که میزان شیر عسلی اون زیاد نباشه تا زیادی شیرین نشه.

خمیر رو توی ظرفی که از قبل سلفون کف آن پهن کردید بیاندازید و صاف کنید و در یخچال قرار بدید تا سفت بشه. دقت کنید که قطر خمیر شما باید حدود ۱ سانتی متر باشه. حدود ۵ – ۶ ساعت خمیر رو توی یخچال قرار بدید یا اگه عجله دارید میتونید اون رو در فریزر قرار بدید البته به شرطی که یخ نزنه ( حدود ۱۵ دقیقه بسته به دمای فریزر شما ) دقت داشته باشید که شیر عسلی در دمای یخچال سفت میشه و میبنده.

توی زمانی که خمیر رو در یخچال قرار دادید کاور شکلات را آماده کنید. سعی کند از شکلات تلخ استفاده کنید که شیرینی کمتر و کالری کمتری رو داره. برای ذوب کردن شکلات ها بهتره که اونها رو خورد کنید و هر قدر میزان شکلات شما بیشتر باشه کاور کردن برای شما راحت تر هست. برای ذوب کردن شکلات هم اون رو به روش بن ماری ( حرارت غیر مسقیم مثل بخار کتری یا سماور ) تهیه کنید.

 

بعد به اندازه دلخواه برش بزنید خمیر رو و دانه به دانه اون ها رو در توی شکلات ذوب شده قرار میدیم و اجازه میدیم اضافه شکلات بریزه و روی کاغذ روغنی قرار می دهیم. و اجازه میدیم تا شکلات ببنده ( از یخچال میتونید استفاده کنید )

 

شکلات نارگیلی

 

شکلات نارگیلی

 

برای تزئین روی شکلات ها هم میتونید با استفاده از قیف کاغذی از طرحهایی شبیه چیزی که ما قرار دادیم در اینجا استفاده کنید.

 

شکلات نارگیلی

 

این شکلات ماندگاری خوبی داره و طعم جالبی و با کالری پایین و مناسب برای عصرونه تون.

نوش جان  – قهوه ۲۹

مقالات مرتبط : اسانس قهوه

 

 

« (Previous Post)
(Next Post) »

Comments are Closed