بیسکوییت شکلاتی ، لذیذ و ساده

بیسکوییت شکلاتی

بیسکوییت شکلاتی: امروز تصمیم داریم طرز تهیه بیسکوییت شکلاتی لذیذی رو بهتون آموزش بدیم که در کمترین زمان ممکن می تونید تهیه کرده و برای پذیرایی از مهمانان و یا اهالی خانواده از آن استفاده کنید. دوست داران قهوه نیز می توانند با کمی خلاقیت این بیسکوییت را به طمع دلخواه خود برسانند. با قهوه ۲۹ همراه باشید تا نحوه طبخ این بیسکوییت لذیذ را فرا گیرید.

مواد لازم برای تهیه بیسکوییت شکلاتی

برای تهیه این بیسکوییت محبوب و ساده میبایست مواد اولیه ذیل را آماده داشته باشید:

یک عدد کره ۱۰۰ گرمی

یک قاشق چای خوری وانیل

یک عدد تخم مرغ

یک قاشق چای خوری جوش شیرین

سه چهارم لیوان شکر

۱ لیوان + یک چهارم لیوان آرد

۲ قاشق غذا خوری پودر کاکائو (یا یک قاشق غذا خوری پودر قهوه)

شکلات تکه ای نصف لیوان

روش تهیه

ابتدا کره و شکر را با تخم مرغ و وانیل مخلوط کنید. در ظرف جداگانه آرد و پودر کاکائو (یا پودر قهوه) را با جوش شیرین و تکه های شکلات مخلوط نمایید. حالا کافیست این دو مخلوط به دست آمده را با هم میکس کرده تا خمیر بیسکوییت ما به دست آید. در مرحله آخر کافی است خمیر را به صورت گلوله های ۳-۴ سانتی متری روی سینی فر با فاصله بچینید. اگر خمیر شما نرم بود به همین صورت داخل فر قرار دهید و اگر کمی سفت بود با کف دست یا پشت قاشق روی گلوله ها فشار داده تا پهن شوند. دمای فر را روی ۱۸۰ درجه تنظیم کرده و زمانی که داخل فر گرم شد سینی را درون فر قرار دهید. پس از گذشت ۱۰ دقیقه می توانید سینی را از فر خارج کرده و بگذارید تا خنک شوند. اکنون بیسکوییت شکلاتی یا بیسکوییت قهوه ما آماده است و شما می توانید آن را میل نمایید.

زمان تهیه این بیسکوییت کمتر از ۳۰ دقیقه می باشد. به همین دلیل بسیار پر طرفدار بوده و با یک بار درست کردن آن بی تردید مشتری آن خواهید شد و به بقیه نیز پیشنهاد خواهید کرد. در صورت رضایت قهوه ۲۹ را به دوستان خود معرفی کنید.

نوش جان


Comments are Closed