کیک قهوه با پسته

کیک قهوه

کیک قهوه با پسته عصرانه ای جاب با یک فنجان برای شما خواهد بود.

مواد مورد نیاز برای تهیه کیک قهوه با پسته:

۳۵۰ گرم خامه

۱۰۰ گرم دانه قهوه نیمه آسیاب شده

۷ عدد زرده تخم مرغ

۷۵ گرم شکر

۳ عدد سفیده تخم مرغ

۵۰ گرم آرد

۱ قاشق غذاخوری نشاسته

مقداری وغن برای چرب کردن قالب

۳ ورق ژلاتین

۱۰۰ گرم روکش شکلات سفید

۱۰۰ گرم شکلات سفید تخته ای

۴ بسته وانیل شکری

۲ قاشق غذاخوری پودر پسته

روش تهیه کیک قهوه با پسته

۱- خامه و دانه های قهوه نیمه آسیاب شده را داخل ظرفی بریزید و روی ظرف را بپوشانید و حدود ۱۲ ساعت داخل یخچال قرار دهید

۲- فر را روی ۱۸۰ درجه سانتی گراد گرم کنید ۳ عدد از زرده های تخم مرغ را به همراه شکر بزنید تا به صورت کرم فرم بگیرد.سفیده را هم داخل یک ظرف بزنید و با زرده تخم مرغ زده شده مخلوط کنید. آرد و نشاسته را هم اضافه کرده و با هم مخلوط کنید. سپس کف قالب مورد نظر را چرب کرده و مخلوط را در آن بریزید و روی آن را صاف کنید و حدود ۱۲ دقیقه در طبقه وسط فر قرار دهید تا پخته شود سپس بیرون آورده و اجازه دهید تا خنک شود.

۳- ورقه های ژلاتین را دخل یک ظرف قرار دهید و روی آن آب سرد بریزید و حدود ۱۰ دقیقه کنار بگذارید تا اسفنجی شود. هر دو شکلات سفید را داخل ظرفی جداگانه روی ظرف آب جوش قرار دهید تا ذوب شود.

۴-زرده های تخم مرغ باقی مانده را با وانیل شکری داخل یک ظرف بریزید و آن را روی ظرف بریزید و آن را روی یک قابلمه آب جوش قرار دهید و هم بزنید ژلاتین اسفنجی شده را هم اضافه کنید و هم بزنید. در خاتمه شکلات های ذوب شده را اضافه کنید و کمی با هم مخلوط کنید و اازه دهید تا سرد شوند.

۵- خامه ای را که همراه با قهوه نیمه آسیاب شده داخل یخچال قرار داده اید داخل صافی ریخته و صاف کنید، بعد خامه را بزنید تا فرم بگیرد، سپس با کرم آماده شده به آرامی مخلوط کنید.

۶- کیک آماده شده را از طول برش دهید و داخل یک ظرف مستطیل به گنجایش ۲ لیتر به صورت یک لایه کیک و یک لایه کرم بچینید و در خاتمه کرم بیشتری روی آن ها بریزید و با پودر پسته تزئین کنید. این شیرینی را حدود ۱ ساعت داخل یخچال قرار دهید تا بگیرد. سپس شیرینی را برش دهید و روی آن را با شکلات سفید رنده شده و پسته ریز شده تزئین کنید.


Comments are Closed