نابودی قهوه نزدیک است

نابودی قهوه

نابودی قهوه نزدیک است: نابودی قهوه یکی از دغدغه های این روزهای مردمان جهان است که چگونه به طور خواسته یا ناخواسته با این مشکل یعنی نابودی قهوه ارزشمند روبرو شوند.

دلایل نابودی قهوه

از دلایل عمده این رخداد می توان به تغییرات جوی و ایجاد خشکسالی یا افزایش آب های جاری در از بین رفتن و نابودی قهوه اشاره نمود.

تعدادی از مصرف کنندگان این نوشیدنی بر این باورند که در آینده ای نه چندان دور دانه قهوه همچون الماسی گرانبها و نایاب شده و نابودی قهوه باعث کنار گذاشته شدن ناخوداگاه این نوشیدنی از برنامه ی غذایی روزمره مان میشود که خود افسوسی بزرگ است.

در طرف مقابل این قضیه یعنی نابودی قهوه عده ای قرار دارند که حاضراند برای عوامل زیست محیطی هیچگونه مشکلی پیش نیاید و نابودی قهوه برایشان انچنان اهمیتی ندارد.برای حفظ و ماندن این دانه ارزشمند نیاز به ایجاد تغییرات زیست محیطی میباشد و میبایست در شرایط جوی هم تغییری ایجاد نمود.

لازم به ذکر است که عمده مشکل ما برای حفظ و جلوگیری از نابودی قهوه مزاج .طمع طلبیه ماست زیرا عمدتا قهوه شامل دو گروه میشود که گروه اول قهوه های مطبوع میباشند (عربیکا) که خوشبختانه یا بدبختانه ۷۰% قهوه مصرفی دنیا رو تشکیل میده و گروه دوم قهوه های خیلی تلخ میباشد (روبوستا) که زیاد طرفداری نداره. برای تولید یه قهوه دلنشین یعنی قهوه عربیکا باید خیلی خیلی حساسیت به خرج داد و برای ایجاد این حساسیت می توان به ضعیف نمودن توان و قدرت خاک نمود که این کار یک خرابکاری بزرگ در تولید یک قهوه خوب میباشد.

متاسفانه تا سال ۲۰۱۵ حدودا نیمی از زمین های زراعتی مخصوص کشت نوعی قهوه عربیکا نابود میشود و کشت این نوع قهوه رایج مورد مصرف عموم سخت میشود اما همیشه راهی برای حل مشکل میباشد و حل مشکلات زمین های زراعتی قابل کشت و نگهداری ان ها به وسیله کشاورزان مخصوص خود شامل هزینه سنگینی میباشد که معلوم نیست مسئولین برای احیا و ماندگاری این نوع قهوه ارزشمندحاضر به پرداخت این بهای سنگین خواهند بود یا فنجان های مالی خالی از قهوه میماند و نوشیدن قهوه می شود یک ارزو!!!

اما می توان به این نکته هم اشاره نمود که همیشه نکات منفی را نباید در نظر گرفت زیرا حل این مشکل هم با مقداری کمی هزینه اما به کار بردن علم و فناوری روز دنیا و چیزی که خواهد امد در اینده ای نه چندان دور قابل اجراست و با دست بردن در سیستم جوی و خاک قابل کشت ان و به کار بردن فوت و فن علمی در به وجود اومدن قهوه مطبوع از نوع عربیکا امیدوار بود و دیگر نابودی قهوه موضوعی نه چندان مهم میشود.

همچنان این بحث یعنی نابودی قهوه یکی از اساسی ترین مشکلات ماست که به هر شکل ممکن شده باید در حل این مشکل تفکر کرد و همه ی حدس و گمان ها و احتمالات را مورد بررسی و امتحان قرار بدیم البته برای کسانی که نابودی قهوه برایشان مهم باشد نه هرکسی!


Comments are Closed