طرز تهیه یخ در بهشت قهوه

یخ در بهشت قهوه

طرز تهیه یخ در بهشت قهوهبا رسیدن فصل و روزهای گرم نیاز به نوشیدن نوشیدنی های خنک پیدا میکنیم و چه بهتر که نوشیدنیمان از جنس قهوه باشد تا لذتش چندین برابر باشد. با ما همراه باشید تا شما را با ظرز تهیه یخ در بهشت قهوه آشنا نماییم.

مواد اولیه جهت تهیه یخ در بهشت قهوه

۱٫شیر به مقدار یک لیوان

۲٫پودر نارگیل به اندازه دلخواه

۳٫قهوه به مقدار یک فنجان

۴٫نشاسته ذرت ۲ الی ۳ قاشق

۵٫شکر ۲ الی ۳ قاشق

۶٫شکلات مایع به مقدار دلخواه

۷٫یخ به مقدار یک لیوان

لازم به ذکر است که میتوانیم به جای موارد ۱ و ۲ یعنی شیر و پودر نارگیل از شیر نارگیل موچود در سوپر مارکت ها استفاده کنیم که از طعم بهتری بهره ببریم و نوع قهوه مصرفی به انتخاب خودمان می باشد که با استفاده از قهوه مورد نظرمان در بهتر نمودن طعم یخ در بهشت قهوه مان سهیم باشیم و همچنین تلخ یا شیرین بودن شکلات مایع مصرفی درون یخ در بهشت قهوه هم به انتخاب خودمان می باشد.

نحوه درست کردن یخ در بهشت قهوه

ابتدا قهوه مورد نظرمان را می جوشانیم و می گذاریم سرد شود سپس آن را با شیر نارگیل (یا همان ترکیب شیر و پودر نارگیل) درون مخلوط کن میریزیم و صبر می کنیم تا حسابی با هم مخلوط شوند و در هم ترکیب شوند.

بعد از ترکیب و مخلوط شدن شیر نارگیل با قهوه حال نوبت به اضافه کردن یخ و شکر و نشاسته ذرت و شکلات مایع می رسد.اول از همه یک لیوان یخ را میریزیم درون مخلوط کن تا دوباره با هم ترکیب و مخلوط کنیم سپس شکر را اضافه میکنیم که ۲ یا ۳ قاشق استفاده کردن آن بستگی به مزاج شخص مصرف کننده دارد و بعد از آن نشاسته ذرت را میریزیم و در مرحله آخر شکلات مایع را به درون مخلوط کن اضافه می کنیم می گذاریم به خوبی در هم ترکیب شوند و یخ در بهشت قهوه ایده آل مان درست شود.

بعد از مخلوط شدن مواد اولیه و ایجاد یخ در بهشت قهوه آن را به درون لیوان بزرگی ریخته و حال با مقداری پودر نارگیل (یا شیر نارگیل) و شکلات مایع که به روی ترکیبمان اضافه می کنیم تزعینش می کنیم.

در کمترین زمان ممکن یک لیوان نوشیدنی خنک دلچسب تهیه کردیم و حالا نوبت سرو کردن آن و لذت بردن ازش می باشد.

نوش جان


Comments are Closed