کاربرد تفاله های قهوه

تفاله های قهوه

کاربرد تفاله های قهوه: در این مطلب می خواهیم به کاربرد تفاله قهوه در زندگی روزمره مان اشاره کنیم. خیلی از ما ها به دلیل عدم آگاهی از کاربرد هایی که تفاله های قهوه می تواند داشته باشد آن ها را به سادگی دور می ریختیم. اما اکنون و با مطالعه این مطلب سعی کردیم شما را با کارهایی آشنا کنیم که به وسیله تفاله قهوه می توان انجام داد. با گروه کافی۲۹ همراه باشید.

موارد استفاده از تفاله های قهوه

میخواهیم با آگاه سازی و آموزش به کار گیری تفاله های قهوه و ایجاد فرهنگ استفاده از آن راهی جدیدی در حفظ محیط زیست و بازیافت بگشاییم تا نتیجه ای مطلوب به دست آید پس از این به بعد یادمان باشد تفاله های قهوه مان را دور نریزیم.حال به چندین مورد استفاده کارآمد از تفاله های قهوه اشاره می کنیم:

کسانی که در خانه گل یا گیاه نگهداری می کنند میتوانند یکی از بهترین مصرف کننده های تفاله های قهوه باشند که برای داشتن گل و گیاهی زیبا تر و بهتر تفاله های قهوه را که اسید بسیاری درون آن ها نهفته است را روی خاک گلدان ریخته تا با جذب آن در خاک به سرحالی و کیفیت بخشی خاک کمک کند تا گل و گیاه مان سرحال تر باشد.

همچنین کسانی که کمپوست تهیه و تولید می کنند می توانند از تفاله قهوه استفاده نموده و از مقادیر انبوهی فسفر و پتاسیم و منگنز در غنی سازی خاک بهره ببرند و کافیست تفاله قهوه را آسیاب نموده و به موارد تولید کمپوست اضافه نمایند.

کسانی هم که گربه در خانه نگهداری می کنند و به پرورش سبزیجات در خانه علاقه مند هستند هم می توانند از تفاله های قهوه استفاده نموده تا این مشکل همیشگی یعنی بر هم زدن خاک و تخریب بذر سبزیجات توسط گربه ها را حل کنند چون گویا توری های کشیده شده اطراف باغچه هم جواب گوی این مشکل نبوده و به حصار محکم تری نیازمند هستند. این حصار محکم تر را میتوان با ترکیب تفاله قهوه و پوست پرتقال  به دست آورد و آن را به دور خاک باغچه بریزیم و از مشکلات ناشی از گربه ها جلوگیری کنیم.

تفاله قهوه فقط از گربه ها جلوگیری نمی کند بلکه می توان از آن هم برای جلوگیری از حشرات و جانداران موزی هم استفاده نمود و آسیاب شده تفاله قهوه را درون خاک باغچه ریخته تا از گزند حشرات و جانداران موزی به درون باغچه و گیاه هایمان جلوگیری کنیم.

لازم به ذکر است میتوان یکی از کاربرد های تفاله قهوه  برای پوست خودمان می باشد!کافیست تفاله قهوه را با روغن تازه نارگیل و مقداری شکر ترکیب و مخلوط کنیم و در حمام و قبل از شستشوی صورت این ترکیب موثر را به پوستمان بمالیم و از نرمی و با طراوت بودن پوست مان بعد از حمام لذت ببریم چون  از یک لایه برداری پوست به صورت کاملآ ساده بهره مند شده ایم.

« (Previous Post)

Comments are Closed