قهوه پرتقالی

قهوه پرتقالی

قهوه پرتقالی یک ایده خوب برای صبحانه شماست اگر دوست دارید روز خود را با انرژی شروع کنید و به دنبال تنوع هستید بهتون پیشنهاد میکنم این نوشیدنی ذو تهیه کنید.

مواد مورد نیاز برای قهوه پرتقالی :

۱ عدد پرتقال سالم

۶ عدد میخک

۳ قاشق غذا خوری شکر

۳۰۰ میلی لیتر قهوه داغ و غلیظ

۴۰۰ میلی لیتر آب پرتقال

۱۰۰ گرم خامه

مواد مورد نیاز برای قهوه با کشمش :

۲ قاشق غذا خوری کشمش

۴ قاشق غذا خوری عرق بهارنارنج

۲ عدد زرده تخم مرغ

۲ تا ۳ قاشق غذا خوری شربت افرا

۶ قاشق غذا خوری شیر

۲ قاشق غذا خوری خامه

۱/۴ لیتر قهوه داغ و غلیظ

۲ قاشق غذا خوری وانیل شکری

روش تهیه قهوه پرتقالی :

ابتدا پوست پرتقال را بگیرید و از وسط دو برش عرضی بیرون بیاورید و بقیه را فشار دهید و آب آن را بگیرید و دو برش بیرون آورده را با میخک آسیاب شده آغشته کنید .

شکر سرخ را داخل یک قابلمه بریزید و روی حرارت قرار دهید تا به صورت کارامل شود . سپس برش های پرتقال را داخل کارامل انداخته و آب پرتقال را هم اضافه کنید و حدود ۳ دقیقه حرارت دهید تا پرتقال پخته و شربت قوام بیاید . اکنون قهوه و آب پرتقال را اضافه کنید و هم بزنید .

خامه را داخل یک کاسه بزنید ، قهوه را بطور مساوی داخل دو عدد لیوان بریزید و خامه را به وسیله قاشق روی هریک قرار دهید و در خاتمه با دو یرش پرتقال تزیین نمایید .

روش تهیه قهوه با کشمش :

کشمش را با سه قاشق عرق بهارنارنج حدود یک ساعت خیس کنید .

زرده های تخم مرغ را با شربت افرا و شیر و خامه داخل یک کاسه بریزید و روی قابلمه آب جوش (روش بن ماری) با همزن محکم هم بزنید .سپس قهوه و بقیه بهار نارنج را اضافه کنید و دوباره هم بزنید .

اکنون دو عدد لیوان را گرم کنید و نوشیدنی را داخل لیوان ها بریزید و شکر وانیلی را روی هریک بپاشید و در خاتمه کشمش ها را آرام روی آن ها بریزید .

 

قهوه پرتقالی


Comments are Closed