سس قهوه برای استفاده بر روی بستنی

سس قهوه

سس قهوه برای استفاده بر روی بستنی: انواع سس های شکلاتی که بر روی بستنی ها و انواع کیک ها می ریزند را مشاهده کرده اید. اگر طرفدار پر و پا قرص قهوه هستید بد نیست به جای استفاده از سس های شکلاتی از سس قهوه استفاده نمایید.

مواد اولیه جهت تهیه سس قهوه

برای تهیه این سس دوست داشتنی باید مواد اولیه ذیل را فراهم نمایید:

  • نصف فنجان خامه (پر چرب)
  • سه چهارم فنجان شکر
  • دو قاشق غذا خوری پودر اسپرسو
  • سه قاشق غذا خوری کره
  • یک قاشق غذا خوری آب
  • و یک قاشق چای خوری سر خالی نمک

نحوه درست کردن سس قهوه

ابتدا باید پودر اسپرسو را در خامه ترکیب کنیم به طوری که کاملاً یک دست شود. از طرف دیگر آب را درون شکر ریخته و حل می کنیم. سپس محلول آب و شکر را به خامه اضافه کرده و روی حرارت ملایم گاز قرار می دهیم. سپس شروع می کنیم به هم زدن و تا زمانی که جوش بیاید به هم زدن ادامه می دهیم. هنگامی که جوش آمد شعله را خاموش نمی کنیم. زیرا قهوه اسپرسوی داخل مخلوط هم چنان خام هستند و مدتی باید روی شعله بمانند تا خوب دم بکشند. هنگامی که سس قهوه رنگ قهوه ای خوش رنگ را به خود گرفت نوبت آن می رسد تا کره را به آن اضافه نماییم. سپس آن را هم می زنیم تا کره ذوب شده و کاملاً در سس حل شود. حالا وقت آن رسیده است که شعله را خاموش کنیم. هنوز کار ما تمام نشده است. به سراغ مرحله آخر می رویم. اکنون باید سس را آن قدر هم بزنیم تا حالت کش دار به خود بگیرد.

از سس قهوه می توانید در تزئین انواع بستنی، کیک، بیسکوییت و انواع دسر استفاده نمایید. هم چنین در تهیه انواع میلک شیک با طعم متعلقات قهوه نیز قابل استفاده بوده و علاوه بر طعم لذیذی که به آن می دهد ظاهر آن را بسیار دلپذیر و جذاب می نماید.

نوش جان


Comments are Closed