فرهنگ مصرف قهوه در کشورهای مختلف دنیا

قهوه خوب

قهوه نوشیدنی پرطرفدار دنیای امروز در کشورهای مختلف دنیا به اشکال متفاوتی نوشیده می شود. در این بین کشورهای اروپایی رتبه نخست استفاده از این نوشیدنی پرطرفدار را دارند. در این مقاله قصد داریم تا با فرهنگ مصرف قهوه در کشورهای مختلف دنیا آشنا شویم.

فرهنگ مصرف قهوه در کشورهای بزرگ تولید کننده ی قهوه در جهان

فرهنگ مصرف قهوه در ایتالیا

ایتالیایی ها عاشق قهوه اند آن هم از نوع کاپوچینو، کاپوچینوی ایتالیایی ها ترکیبی است از قهوه به همراه شیر داغ شده با بخار و کف شیر البته به اندازه مساوی که آن را با شکلات یا کاکائو سرو می کنند. همچنین مردم شمال ایتالیا قهوه را به همراه دارچین و گرایا که نوعی الکل سنتی است و به همراه شکر می نوشند.

فرهنگ مصرف قهوه در کانادا

بالاترین مصرف قهوه در کشورهای غیر اروپایی متعلق به کشور کاناداست و ۸۸ درصد مردم کانادا لااقل روزی یک فنجان قهوه می نوشند. قهوه دابل دابل نوشیدنی ملی اروپایی هاست که شامل خامه و شکر به اندازه مساوی است.

فرهنگ مصرف قهوه در امریکا

برای مردم امریکا که مدام در حال قهوه خورن هستند و در کشورشان تعداد زیادی کافی شاپ وجود دارد . فرهنگ مصرف قهوه در امریکا در سال ۱۹۹۰ در غرب امریکا رواج پیدا کرد. امریکایی ها قهوه شان را بدون افزودنی های شیرین می نوشند و بیشتر به اسپرسو علاقه دارند.

فرهنگ مصرف قهوه در برزیل

برزیل کشور تولید کننده قهوه که تقریبا یک سوم قهوه جهان را تامین می کند. برزیلی ها قهوه را با کاکائو سرو می کنند.

فرهنگ مصرف قهوه در اتریش

اتریشی ها قهوه را با وانبل و یک لایه از خامه سرد سرو می کنند.

فرهنگ مصرف قهوه در مکزیک

مردم مکزیک قهوه را به همراه دارچین میخورند و در ایرلند قهوه را با ویسکی می نوشند که نام آن را آیریش کافی گذاشتند.

فرهنگ مصرف قهوه در فرانسه

در قسمت شمالی کشور فرانسه قهوه ای به نام بیستوی (bistouille) نوشیده می شود که این قهوه ترکیبی است از قهوه و شراب .

فرهنگ مصرف قهوه در ترکیه

قهوه ترک یکی از مشهورترین قهوه هاست چون قهوه در این کشور قدمت زیادی دارد. ترک ها قهوه را تلخ، غلیظ و شیرین میخورند طوری که میتوان در فنجان قهوه آن ها دانه های قهوه را که ته نشین شه اند دید.

فرهنگ مصرف قهوه در اتریش

قهوه خانه های کشور اتریش تبدیل به میراث فرهنگی این کشور شدند. قهوه ای که با شیر و کف سفید همراه باشد مورد علاقه اتریشی هاست و قهوه خانه های شیکی در این کشور وجود دارد که تا پاسی از شب بازند.

فرهنگ مصرف قهوه در اتیوپی

همان گونه که میدانید قهوه برای اولین بار در اتیوپی کشف شده است و بخشی از فرهنگ این کشور است. مراسم خوردن قهوه در کشور اتیوپی به روش خاصی صورت میگیرد که از بو دادن قهوه گرفته تا نوشیدن آن شامل میشود و مراسمی طولانی است که ممکن است ساعت ها طول بکشد. در اتیوپی قهوه را با طعم دهنده هایی مثل دارچین،هل، کره یا عسل و .. سرو میکنند و طعم قهوه اتیوپی متفاوت تر از همه قهوه هاست به دلیل استفاده از طعم دهنده های گوناگون.


Comments are Closed