کاپوچینوی خشک یا تر ؟!

کاپوچینوی خشک یا تر

کاپوچینوی خشک یا تر: در این مطلب به محبوبیت یا همان ارجعیت کاپوچینوی خشک و تر می پردازیم که کدام یک در بین مصرف کنندگان قهوه جات برتری دارند.

انتخاب یک کاپوچینوی خشک یا تر بسته به طمع و مذاج طرف مصرف کننده دارد. همانند انتخاب یک لباس مناسب برای رفتن به یک کنسرت مجلل میباشد که شخص میتواند هم از مدل اسپرت بهره ببرد هم مدل کلاسیک. دقیقا استفاده از کاپوچینوی خشک هم برای مصرف کنندگان حکم پوشیدن یک دست لباس کلاسیک مجلسی برای یک کنسرت مجلل میباشد و دقیقا انتخاب درست میباشد. پس در نتیجه اگر میخواهید همانند مثالمان به اطرافیانتان نشان دهید که یک کنسرت باز حرفه ای هستید در امر قهوه به خصوص کاپوچینو هم با انتخاب یک کاپوچینوی خشک برتریت خود نسبت به اطرافیانتان را به رخ بکشید.

انتخاب کاپوچینوی خشک یا تر انتخابی سخت!

شاید برای کسانی که در نوشدن یک فنجان کاپوچینو آماتور هستند و دفعات اولشان میباشد انتخاب کاپوچینوی خشک یا تر اهمیتی نداشته باشد ولی این تفاوت بین کاپوچینوی خشک یا تر که کدام یک بهتر میباشند در مراتب بعدی استفاده از کاپوچینو نمایان خواهد شد که تازه میتوان به تفاوت عمده بین کاپوچینوی خشک و کاپوچینوی تر پی برد و خواهیم فهمید که بی تفاوتی و بی اهمیتی دوران اولیه استفاده از کاپوچینو کجا و اهمیت و ارجعیت بین خشک یا تر بودن کاپوچینوی الان کجا !؟

عمدتا این تفاوت از حس غریزی ارجع بودن نسبت به دیگران و وسواس در نوشیدن یک فنجان کاپوچینوی ایده آل که بتوان بهترین طمع و مزه را از آن گرفت سرچشمه میگیرد.

حالا به چگونگی شکل گیری یک کاپوچینوی خشک یا تر میپردازیم. در کل کاپوچینو ترکیبی از قهوه اسپرسو ناب و شیر چربی دار داغ شده بخار دیده و کفی که از شیر به وجود می اید و نقش مهمی را در خشک یا تر بودن کاپوچینو دارد می باشد.

زمانی که یک کافه من بر روی کاپوچینو کف ایجاد میکند این کف برای زیبایی نیست بلکه این کف یک نوع پوشش حرارتی میباشد تا از سرد شدن سریع قهوه جلوگیری کند!

همین اندازه کف و مقدار شیر مصرفی تعیین کننده خشک بودن یا تر بودن کاپوچینو میباشد.برای تهیه یک کاپوچینوی تر کاره خاصی لازم نیست انجام دهیم فقط مقدار شیر مصرفی را بیشتر نموده و کف کمتری ایجاد کنیم تا بتوان یک کاپوچینو تر داشته باشیم و برعکس این قضیه هم حکم فرماست یعنی اگر ما مقدار شیرمورد استفاده را کم کنیم و کف بیشتری ایجاد کنیم به همان کاپوچینوی خشک مورد نظر که باب میل اکثر مصرف کنندگان میباشد میرسیم و به همین سادگی توانستیم به یک فنجان کاپوچینو ایده آل در سطح بین المللی دست پیدا کنیم.


Comments are Closed