تارت اسپرسو با شکلات

تارت اسپرسو با شکلات

تارت اسپرسو با شگلات کیکی است از ترکیب قهوه و نسکافه و شکلات مه بسیار لذیذ و معطر است و برای عصرانه انتخاب خیلی خوبی است.

مواد مورد نیاز برای کرم قهوه:

۱۰۰ گرم شکلات

۲۵۰ گرم خامه

۱ قاشق غذاخوری پودر اسپرسو فوری

مواد مورد نیاز برای تارت:

۶ عدد تخم مرغ

۱۰۰ گرم شکلات تخته ای

۱۰۰ گرم فندوف آسیاب شده

۱۲۰ گرم شکر

۵۰ گرم آرد

۳۰ گرم نشاسته

۱ قاشق غذاخوری پودر اسپرسو فوری

۱۰۰ میلی لیتر قهوه غلیط و سرد

۴۰۰ میلی لیتر نسکافه

۲۰۰ گرم خامه

شکلات تخته ای برای تزئین

روش تهیه تارت اسپرسو با شکلات

 ۱- برای خامه شکلاتی

ابتدا شکلات را داخل یک ظرق ریز کنید و همراه با خامه روی حرارت قرار دهید تا گرم شود، پودر اسپرسو فوری را اضافه کنید و خوب هم بزنید و حدود یک شب داخل یخچال فرار دهید.

۲- فر را روی درجه ۱۸۰ درجه سانتی گراد گرم کنید و برای آماده کردن خمیر تارت سفیده و زرده تخم مرغ را از هم جدا کنید، شکلات تخته ای را داخل یک کاسه رنده کنید و فندوق آسیاب شده را هم داهل یک تابه بدون روغن تفت دهید.

۳- زرده های تخم مرغ و شکر را با هم مخلوط کنید بزنید تا کف کند، سپس شکلات تخته ای رنده شده، آرد، نشاسته،پودر فندوق تفت داده و پودر اسپرسوی فوری را به آن اضافه کنید و با هم مخلوط کنید.

سفیده تخم مرغ را داخل یک کاسه بزنید تا کاملا کف کند و فرم بگیرد و داخل مخلوط آرد بریزید و به آرامی به وسیله لیسک به حالت دورانی با هم مخلوط کنید.

۴-یک قالب گرد را با کاغذ روغنی بپوشانید، مخلوط حمیر را داخل فالب بزیرید و روی سطح آن را صاف کنید و داخل فر در طبفه وسط حدود ۳۵ تا ۴۰ دقیقه بپزد. بعد از پخت اجازه دهید تا خنک شود.

۵-اسپرسو و قهوه را باهم مخلوط کنید. کیک خنک شده از پهنا به دو قسمت تقسیم کنید و روی هر تکه از کیک را به وسیله قلم مو با مخلوط اسپرسو  و قهوه مرطوب کنید، سپس خامه اسپرسو زا به وسیله لیسک روی یک نکه از کیک پخش کنید و تکه دیگر را روی آن قرار دهید.

۶- خامه را داخل یک کاسه بریزید و بزنید تا فرم بگیرد، سپس آن را روی کیک بریزید و با رنده شکلات تزوئین کنید. برای سرو تارت را به برش های مثلثی تقسیم کنید و اطراف آن را با شکلات تزئین کنید.

 

تارت اسپرسو با شکلات

« (Previous Post)

Comments are Closed