نکاتی در رابطه با قهوه

قهوه

قهوه در واقع دانه زرد رنگی است که درون میوه قرمزی قرار دارد. این دانه ها را از درون میوه هایشان اسخراج کرده و خشک می کنند. سپس دانه های خشک شده را برشته می کنند و به این دانه های خوش فرم قهوه ای در می آورند که با آن آشنایی داریم. قهوه را معمولاً به نام های مختلف شنیده ایم که در این مطلب قصد داریم با هرکدام آشنا شویم و نکاتی در رابطه با قهوه بیان کنیم این نام گذاری ها بسته به کشوری که قهوه در آنجا کشت شده باشد و یا با توجه به میزان شکر یا شیری که به قهوه اضافه می نمایند و همچنین بنا به روش های مختلف دم کردن آن انجام می شوند. قهوه ها نیازی به دم کردن ندارند و از این حیث با چای تفاوت دارند. دلیل این امر این است که مواد رنگی و عطری آن در تماس با آب جوش به سرعت آزاد شده و آماده سرو می شود.

نکاتی در رابطه با قهوه و انواع قهوه

قهوه ترک: این نوع قهوه تقریباً شیرین مزه است و رنگ آن روشن تر سایر قهوه هاست.
قهوه عربی: قهوه عربی مزه تلخی دارد و رنگ آن مایل به سیاه است.
نسکافه: نوعی قهوه فوری است که با کمی شکر و شیر خشک ترکیب شده است.
کافی میکس: همان نسکافه است با این تفاوت که کمی خامه و یا چربی نیز در آن ترکیب شده است.

نکاتی در رابطه با قهوه و دری از آن در موارد زیر:

-زنان باردار
-بانوان شیر ده
-افرادی که فشار خون بالا دارند
-افرادی که مستعد پوکی استخوان هستند

نکاتی در رابطه با قهوه که باید در زمان خرید قهوه به آنها توجه کنید:

–  قهوه هایی که دانه های درشتی دارند طعم بهتری دارند. در خصوص خرید پودر قهوه، پودر هایی که از قهوه های دانه درشت تهیه شده باشند با علامت AA مشخص شده اند.
–  قهوه هایی که تلخ تر باشند و همچنین رنگ آنها تیره شفاف است اصیل تر بوده و مرغوب هستند. قهوه های ناخالص ممکن است مزه خاک دهند و یا بوی آرد نخود چی دهند.
–  اگر قهوه را یک بار جوشانده و پس از سرد شدن دوباره گرم نماییم همانند چایی مزه آن برگشته عطر آن نیز از بین می رود.
–  اگر قهوه را در آب سرد حل نمایید و روی شعله کم قرار دهید تا کم کم به جوش آید روی قهوه کف تشکیل خواهد شد که توصیه می شود ابتدا کف آن را جدا کرده و میل نمایید سپس به نوشیده خود قهوه بپردازید.
–  هرچه مدت زمان جوشاندن قهوه بیشتر شود قهوه غلیظ تر و پررنگ تر می شود. البته در مورد خواص نمی توان نظر قطعی داد زیرا در قهوه های مختلف زیاد جوشاندن می تواند خواص قهوه را از بین ببرد و یا خواص آن را زیاد نماید.
–  مدت نگهداری از پودر قهوه باید کم باشد و نهایتاً بعد از یک ماه باید مصرف شود اما دانه های قهوه تا یک سال هم ماندگاری دارد. البته کافی میکس ها و نسکافه ها شش ماه ماندگار هستند.


Comments are Closed