طرز تهیه فراپوچینو

فراپوچینو

فراپوچینو: در این مطلب قصد داریم به آموزش طرز تهیه فراپوچینو بپردازیم که نوشیدنی فوق العاده خوب و مناسبی در خانواده قهوه است برای روزهای آتشین تابستان تا عطشمان را رفع کند. با قهوه۲۹ همراه باشید …

مواد لازم جهت تهیه فراپوچینو

قهوه (دم کشیده شده و جوشونده شده نه قهوه فوری که مزه قهوه را به راحتی حس کنیم) سه چهارم لیوان

شیر سه چهارم لیوان  (کم چرب یا پر چرب بودن شیر به انتخاب خودتان بنا به میلتان)

کافی میت دو قاشق غذا خوری

یخ قالبی یا خورد شده نصف لیوان

شکر یک چهارم لیوان

 

طرز تهیه فراپوچینو

جهت تهیه فراپوچینو طبق مراحل زیر عمل نمایید:

ابتدا اگر قهوه مان آماده نیست می گذاریم اماده شود چون نقش مهمی در تهیه نوشیدنی مان دارد و دوباره تکرار می کنم که برای داشتن یک لیوان فراپوچینو عالی نیاز به قهوه دم کشیده و جوشیده است نه قهوه فوری زیرا قهوه دم کشیده غلیظ تر و خوش طمع تر است که مزه قهوه را در نوشیدنی مان ایجاد کند تا بتوانیم به خوبی تلخی قهوه را در فراپوچینو حس کنیم.

سپس بعد از آماده شدن قهوه کافی میت را اضافه کرده و در میکسر آن ها را با هم مخلوط می کنیم سپس شیر را اضافه کرده و بعد از آن شکر می ریزیم و می گذاریم حسابی با هم مخلوط شوند.در این حین از گرمی آن کم شده و حال نوبت اضافه کردن یخ می باشد و یخ را درون مخلوط  کن می ریزیم و برای بار آخر حسابی مخلوطشان می کنیم.حال موقع نوشیدن این ترکیب شگفت انگیز است.

لازم به ذکر است اگر کسانی میکسر یا همون مخلوط کن ندارند کافیست که همه مواد لازمه را درون یکی بطری شیشه ای بزرگ ریخته و  حسابی تکون بدهند و بعد یخ ها را به قطعه های کوچیک تر تبدیل کرده که به راحتی حل شوند و اضافه می کنیم دروباره تکان تکان  تا درست شدن فراپوچینو مان.

امیدوارم این نوشیدنی دل چسب خنک در تابستان برای رفع تشنگی و عطشمان موثر باشد و از آن لذت کافی را ببریم.برای خاص کردن این نوشیدنی می توانیم در آخر از خامه استفاده نموده و هم فراپوچینومان را زیبا کنیم و هم خوشمزه تر البته این یک امر دلبخواهی  و سلیقه ای است که اگر انجام شد چه بهتر اگر انجام نشد هم چیزی را از دست ندادید.

نوش جان.

 


Comments are Closed