راهنمای انتخاب شیر برای قهوه

coffee-with-milk

امروزه شیر و قهوه اغلب به صورت توام و در کنار هم مورد استفاده قرار می گیرند ، یکی از دلایل این کار طعم خوش تلفیق شیر با قهوه می باشد که به صورت عمومی برای بسیاری از افراد خوشایند می باشد، همچنین در این حالت میزان کالری نیز افزایش یافته و مصرف کننده ، انرژی بیشتری از قهوه دریافت می کند. سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که ، چه نوع شیری برای مصرف در کنار قهوه بهتر است؟
جواب این سوال بیشتر به ضاعقه و سلیقه افراد بستگی دارد ، در ادامه به بررسی نکاتی می پردازیم که در انتخاب شیر برای قهوه کمکتان کرده و لذت بیشتری از نوشیدن یک فنجان شیر قهوه را به شما می دهد.

انتخاب شیر برای قهوه : شیر های لبنی

برای شیر های لبنی از حیوانات خاصی استفاده می شود ، که گاو در راس آن ها قرر دارد ، معمول ترین و رایج ترین شیر لبنی موجود در بازار که با ضاعقه اغلب عموم مردم سازگاری داشته و یکی از بهترین گزینه های ممکن برای تهیه ی شیر قهوه می باشد، در کنار شیر گاو از شیر حیوانتی مانند بز و گاومیش نیز می توان استفاده کرد ، که این دو گزینه ی آخر مشترین خاص خود را داشته و به راحتی در دسترس نیستند. از شیر بز معمولا برای تهیه قهوه های مدیوم رست استفاده می شود و طعمی خاص (نمکی-علفی) به آن می دهد. شیر گاومیش نیز در صورتی که بتوان آن را پیدا کرد بسیار پرچرب بوده و یک شیر قهوه ی ممتاز می توان از آن تهیه کرد ، طعم این نوع شیر قهوه به دلیل چرب بودنش شبیه به خامه بوده و به دلیل کم یاب بودن شیر گاومیش در دسته ی شیر قهوه های گران قرار می گیرد.
چربی ها و پروتئین ها  شیر های لبنی به دلیل گرمای قهوه با هم تلفیق شده و حباب های هوا را بهتر در خود ذخیره سازی کرده و در اصطلاح کف مناسبی را تولید می کنند.

انتخاب شیر برای قهوه : شیر های  غیر لبنی

شیر های سویا و شرهای خشک در این دسته قرار می گیرند ، استفاده از این نوع شیر ها نیز بسیار رایج بوده و به دلیل داشتن تاریخ مصرف زیادتر نسبت به شیر های لبنی و دردسترس بودن آن ها مشتریان خاص خود را دارند. شیر های خشک و غیر لبنی به دلیل استفاده از مواد شیمیای در ساختار آن ها کف مناسبی را تولید نمی کنند ولی طعم و مزه های آن ها با طبع عموم سازگار می باشد. به طور معمول استفاده از این نوع شیر ها برای تهیه ی کاپوچینو توصیه نمی شود.

چربی شیر

میزان چربی شیر نیز سلیقه ای بوده و افراد با توجه به ضاعقه ای که دارند آن را انتخاب می کنند. میزان چربی شیر علاوه بر ساختار قهوه بر طعم آن نیز تاثیر زیادی دارد. شیر کامل (که برخلاف نامش حداقل میزان چربی را دارد) و شیر کم چرب در قهوه ناپایدار بوده و کف کمتری نسبت به شیر های پر چرب تولید می کنند، استفاده از شیر پر چرب برای تهیه ی اسپرسو بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد و علاوه بر طعم خوش ، کف فشرده تر و خشک تری را تولید می کنند. برخی از افراد نیز ترجیح می دهند بجای شیر از خامه برای تهیه ی قهوه ی خود استفاده کنند. خامه ها نیز از نظر چربی در دسته بندی های مختلفی قرار می گیرند ، که شیر خامه با کمترین چربی ، بیشترین استفاده را در تهیه ی شیر قهوه دارد. این نوع قهوه مزه ای شبیه به بستنی داشته و اغلب برای افرادی که دوست دارند از خامه به جای شیر استفاده کرده و در عین حال رژیم غذایی خود را حفظ کنند منسب می باشد.

نکته اساسی و مهم دیگر در انتخاب شیر برای قهوه ، تازگی شیر می باشد. شیر به عنوان یک ماده ی غذایی فساد پذیر شناخته شده و بسته به نوع تهیه و لبنی و یا غیر لبنی بودن آن تاریخ مصرف متفاوتی دارد (شیر های غیر لبنی مانند شیر سویا با اینکه تاریخ مصرف بیشتری نسبت به شیر های لبنی دارند ولی ممکن ست در صورت عدم نگهداری صحیح از آن ها فاسد شده باشند)، پس حتما در انتخاب شیر به تاریخ مصرف آن توجه داشته باشید.

« (Previous Post)

Comments are Closed