چگونه یک قهوه خوب درست کنید؟

قهوه خوب

چگونه می توانیم یک قهوه عالی با طعمی مطلوب درست نماییم. اغلب ایرانی ها نوشیدن چای را در وعده های غذایی خود دارند و این خود شاید دلیلی باشد که درست کردن قهوه برای آنها سخت باشد و تمایلی به دم کردن قهوه نشان ندهند. با توجه به فوایدی که قهوه در سیستم عصبی و نیز نشاط روحی دارد مورد توصیه بسیاری از پزشکان قرار می گیرد. در این رو در اینجا به شما خواهیم گفت که چگونه قهوه خوب را درست نمایید.

استفاد از آب مناسب برای تهیه قهوه خوب

آب در طمع قهوه تاثیر گذار می باشد. استفاده از آب فیلتر شده و یا آب بطری شده می تواند مقدمه ای در درست نمودن قهوه خوب باشد.

دانه های قهوه تازه و قهوه خوب

بهترین دانه های قهوه را انتخاب نمایید. دانه های قهوه ایده آل می بایست در اندازه متوسط و شبیه به دانه های شکر خام باشد. قیمت تخمینی دانه های قهوه خوب می تواند ۵۰ دلار باشد

نسبت آب به قهوه

در زمان دم نمودن قهوه می بایست به درصد قهوه و آب توجه داشته باشید. برای مثال برای دو فنجان قهوه از ۵ قاشق غذاخوری قهوه و یا ۲۸ گرم قهوه استفاده نمایید و در آن ۱۶ اونس آب اضافه نمایید. طمع قهوه به میزان آب و قهوه بستگی دارد و افزودن شکر در آن نیز طمع شیرین را به قهوه می بخشد.

زمان جوشاندن قهوه از عوامل موثر در تهیه قهوه خوب

مدت زمان مناسب برای جوشاندن قهوه ۳ الی ۵ دقیقه می باشد.

دم کردن قهوه مدل های مختلفی دارد مانند جوشاندن ، با فشار ، تر نمودن قهوه که هر یک مدل های مختلفی مانند قهوه تلخ ، کاپوچینو ، اسپرسو ، قهوه معطر و غیره را ایجاد می نماید. استفاده از شیر در قهوه به همراه شکر موجب تهیه شیر قهوه می گردد. به منظور تهیه قهوه اسپرسو می بایست از قوری مخصوصی استفاده نماییم که دارای سه بخش می باشد. در بخش پایینی آب به جوش می آید و با فشار وارد بخش وسطی می گردد که پودر قهوه در آن موجود است و در نتیجه موجب قهوه در قسمت بالایی قوری جمع می شود و به صورت کفی بر روی قهوه قرار می گیرد.

« (Previous Post)

Comments are Closed