طرز تهیه قهوه فرانسه

آیا میدانید دلیل نامگذاری قهوه فرانسه چیست؟

این قهوه متعلق به کشور برزیل است اما به دلیل ابداع طرز تهیه و دستگاه مخصوص قهوه ساز به وسیله فرانسوی ها به قهوه فرانسه معروف شده است.، اگر قصد میل کردن قهوه فرانسه دارید حتماً باید یک قهوه ساز مخصوص داشته باشید . انواع این قهوه ساز با قیمت های متفاوت در بازار و قهوه فروشی ها موجود است .
قهوه فرانسه با استفاده از دستگاهی خودکار درست می شود که از ۲ تا ۱۲ فنجان قهوه دم می کند. آب مستقیماً بر روی قهوه ای که درونِ فیلتر یا صافی ای کاغذی در بخش بالایی دستگاه قرار دارد، ریخته می شود. آب در محفظۀ مخصوص به طرف المنت گرمایشی در کف دستگاه فشار می آورد.

آب داغ از یک لوله در بالای دستگاه خارج می شود و سپس، در حالی که محتوی قهوه است، از صافی عبور کرده، به پائین می ریزد. در نهایت، قهوه در یک لیوان یا قوری جمع آوری می شود. قهوه بر اثر نیروی جاذبه به درون پارچی شیشه ای به زیر می چکد؛ یعنی به جایی که بر روی صفحه ای داغ قرار داده شده که قهوه را در دمایی بهینه نگه می دارد تا بتوان در هر زمانی از روز، آن را نوشید. همچنین امکان استفاده از قهوه های کیسه ای وجود دارد که استفاده از این کیسه ها، درست کردن قهوه و تمیزکردن دستگاه را آسان تر می سازد.

برای تهیه یک قهوۀ فرانسه خوب، موارد زیر لازم است:

  • قهوه گیری آرام و مداوم
  • ترکیبات خوب قهوه ها
  • امکان کنترل عطر و طعم قهوه

یک روش کاربردی برای آزمایش اصالت قهوۀ فرانسه این است که یک مقدار از آن را روی آب بپاشید. قهوه فرانسۀ اصیل خشک مانده، برای مدت طولانی بر روی سطح آب باقی می ماند؛ در حالی که قهوۀ غیر اصیل ته نشین شده، حتی جذب آب سرد نیز می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *