فیلم درباره قهوه برای اولین بار در ایران

فیلم درباره قهوه

فیلم درباره قهوه در سینما پردیس قلهک واقع در خیابان شریعتی به نمایش درآمد.فیلم  درباره قهوه که ساخته Brandon  Loper  آمریکایی بود بهانه ای شد تا جمعی از دست اندرکاران صنعت قهوه گرد هم آیند و فیلم قهوه را که در آن مستند تاریخچه قهوه و نحوه تولید دانه های قهوه و نهایتا عرضه آن به بازار و کافه ها به نمایش کشیده شده بود.

برگزار کنندگان فیلم درباره قهوه

اسپانسر این همایش شرکت راز درخت روناس  بود که با همکاری انجمن باریستا ایران و حمایت چند برند معروف دیگر این همایش را با هدف فرهنگ ساری قهوه برگزار شد. که طی آن قبل و بعد از همایش شرکت ها با سرو قهوه با استفاده از دستگاه های اسپرسو ساز و قهوه ه سازهای مدرن از میهمانان پذیرایی کردند.

 

فیلم درباره قهوهدر واقع این اولین همایش سینمایی قهوه در ایران بود که  در تاریخ ۲۹ شهریور طی ۳ ساعت و با هزینه بلیط ۱۲۰۰۰ تومان برگزار شد. پردیس سینمایی قلهک که نوعی سینمای خصوصی محسوب می شود و در نمایش فیلم ها و مستندات تخصصی فعالیت دارد میزبان فیلم درباره قهوه بود.

آنچه که در فیلم درباره قهوه مطرح می شود:

در فیلم درباره قهوه نشان می دهد که دانه های قهوه چطور تبدیل به فنجان قهوه ای می شود که در دستان ما قرار می گیرد و چه مسیر طولانی را از کشورهای کمربند قهوهطی میکنند، از دستان مزرعه داران که به ناچار محصولاتشان را به کمترین قیمت به دلالان میفروشند و بسیاری از آنان حتی نمی دانند که اسپرسو یعنی چه! و بعضی از آن ها برای اولین بار اسپرسو می نوشند.

دانه های قهوه پس از خرید توسط سرمایه دارانی که قصد فروش دانه های قهوه را دارند به دستگاه های رست قهوه می روند ( برای برشته شدن و آماده سازی دانه های آن ) و سپس در مرحله پایانی به دست باریستاها می رسند.

در نهایت به مرحله تقاضای قهوه می رسیم و سبک های متنوع سرویس دهی کافه داران برای مشتریانشان و کافه هایی را میبینیم که تنها اسپرسو سرو می کنند و در آنها هنر و تکنیک حرف اول را میزند.


Comments are Closed