قهوه پرو تولیدکننده عمده قهوه عربیکا

قهوه پرو

قهوه پرو که ۷۰% کشت آن از زیرگونه های قهوه عربیکا است از سده ۱۷ میلادی در این کشور کشت می شود . کشور پرو که در آمریکای جنوبی قرار گرفته با طبیعت فوق العاده آن یکی از عمده ترین تولیدکنندگان قهوه دنیا به شمار می رود. و اخیرا سعی کرده تا سهم بیشتری را از قهوه تخصصی یا قهوه اسپشالتی، ارگانیک دنیا را نصیب خود کند.

کشور پرو به نقل از ویکی پدیا  کشوری است با مساحتی بالغ بر۱۲۸۲۲۲۰ کیلومتر مربع  (پس از مغولستان)  که بیستمین کشور جهان از لحاظ وسعت می‌باشد. در همسایگی پرو از شمال با اکوادور و کلمبیا، از شرق با برزیل، از جنوب شرقی با بولیوی، از جنوب با شیلی و از غرب با اقیانوس آرام هم‌مرز است.پرو را می‌توان از نظر آب و هوایی به سه دسته‌بندی عمده تقسیم کرد: فلات ساحلی غربی، قسمت‌های کوهستانی و قسمت‌ جنگل‌های حاره‌ای.

قهوه پرو  و کشاورزان آن

قهوه پرو با وجود اینکه سهم زیادی از بازار قهوه را در دست دارد اما کشاورزان آن در شرایط سخت و  کیلومترها دورتر از امکانات رفاهی در حال زندگی هستند و برای برداشت قهوه پرو از آوریل تا نوامبر اقدام میکنند.بعد از دستچین کردن میوه‌های رسیده قهوه، کشاورزان این میوه‌ها را تا کارگاه‌های سنتی فرآوری خیس (Wet Processed) حمل می‌کنند. خوبی این کارگاه‌های سنتی این است که آب کمتری مصرف می‌کنند و در نتیجه منابع آب و رودخانه‌های پرو کمتر دچار آلودگی‌های ناشی از فرآوری قهوه به روش‌های صنعتی هستند. بعد از جداسازی گوشت میوه قهوه از دانه، کشاورزان قهوه‌های‌شان را به دوش گرفته و یا با کمک چهارپایان به نزدیک‌ترین شهر می‌برند تا بتوانند از فروش آن پول اندکی به‌دست بیاورند. سفری که ممکن است یک تا هشت ساعت به طول بیانجامد.

طعم قهوه پرو

قهوه پرو به‌طور معمول قهوه‌ای‌ست با اسیدیته‌ای ملایم همراه با بادی‌ای (body) سبک اما پر عطر و طعم. قهوه پرو به‌عنوان پایه‌ای خوب برای تهیه بلند‌(مخلوط)‌های گوناگون شناخته می‌شود. این قهوه همچنین به صورت گسترده در ترکیب‌هایی با روست تیره (Dark Roast) و همچنین قهوه‌های طعم‌دار استفاده می‌شود.

اما بهترین قهوه‌های پرو به‌طور معمول از این دایره خارج‌اند. قهوه‌هایی با احساس زبانی (Mouth Feel) سبک و نرم، همراه با شیرینی‌ای دلپسند مانند وانیل و میوه‌های خشک‌شده که به عنوان قهوه تخصصی‌ای استثنایی شایسته ستایش است.

قهوه‌های شسته‌شده (فرآوری مرطوب) دره چانچامایو در ۲۰۰ مایلی شرق لیما (پایتخت) در رشته‌کوه‌های آند معروف‌ترین قهوه‌های پرو هستند.

کشاورزان منطقه کوزکو (Cuzco) به‌خصوص دره اوروبامبا نیز قهوه‌های مرغوبی تولید می‌کنند که آن‌ها نیز به روش مرطوب فرآوری می‌شوند. بالاترین درجه مرغوبیت قهوه‌های پرو AAA است. مزارع ارگانیک شمال کشور که توسط تعاونی‌های کوچک محلی اداره می‌شوند نیز گاهی قهوه‌های بسیار مرغوبی تولید می‌کنند. این مزارع نمونه‌های خوبی هستند برای نشان دادن تلاش‌های بسیاری که شرکت‌های قهوه تخصصی برای ارتقاء سطح دانش کشاورزان و بهبود شرایط زندگی آنان انجام می دهند.

(Next Post) »

Comments are Closed