کاهش احتمال ابتلا به سرطان دهان با نوشیدن قهوه

کاهش احتمال ابتلا به سرطان دهان با نوشیدن قهوه

کاهش احتمال ابتلا به سرطان دهان با نوشیدن قهوه: طبق تحقیقاتی که اخیراً در رابطه با نوشیدن قهوه انجام گرفته است گفته می شود یکی از راه های کاهش احتمال ابتلا به سرطان دهان با نوشیدن قهوه امکان پذیر است. در واقع نوشیدن قهوه احتمال ابتلا به سرطان دهان و گلو را تقریباً نصف می کند.

کاهش احتمال ابتلا به سرطان دهان با نوشیدن قهوه ؟ چگونه؟

دانشمندان طی آخرین مطالعات خود دریافتند نوشیدن قهوه تا حدود زیاد از شکل گیری تومور های سرطانی دهان و گلو جلوگیری می کند. البته میزان کافئین موجود در قهوه می تواند درصد این احتمال را بالا و پایین کند. به عبارت دیگر هرچه مقدار کافئین موجود در قهوه بیشتر باشد میزان کاهش احتمال ابتلا به سرطان دهان و گلو با نوشیدن قهوه نزدیک به نصف می رسد. با این وجود اگر قهوه کافئین هم نداشته باشد موجب کاهش احتمال این خطر خواهد شد.

دانشمندان محقق بیان کردند ممکن است کافئین علت اصلی عدم شکل گیری این تومور های سرطانی نباشد. احتمال دارد آنتی اکسیدان های دیگر قهوه باعث همچنین اتفاقی شود. تقریباً دو سال پیش نیز چنین تحقیقی توسط محققین دیگر صورت گرفته بود که آن ها نیز دریافته بودند که با نوشیدن قهوه به مقدار حدوداً ۴ فنجان در طول روز تا ۳۹% احتمال ابتلا به سرطان کاهش می یابد.

با این حساب می توان بیان کرد قهوه یکی از نوشیدنی های ضد سرطان محسوب می شود. زیرا پیش از این نیز ثابت شده بود که نوشیدن قهوه خطر ابتلا به سرطان روده را نیز کاهش می دهد.

ناگفته نماند که نوشیدن افراطی و زیاد قهوه موجب افزایش فشار خون و باعث تپش قلب می شود و به هیچ وجه به زنان باردار توصیه نمی شود روزانه بیش از ۳ فنجان قهوه مصرف نکنند و مصرف قهوه را تا حد ممکن کاهش دهند.


Comments are Closed