ریسترتو ایده آل ترین نوشیدنی برای قهوه بازها

ریسترتو

ریسترتو ایده آل ترین نوشیدنی برای قهوه بازها: در این مقاله میخواهیم به چگونگی خلق یک فنجان ریسترتو ایده آل که می توان بهترین انتخاب برای مصرف کنندگان حرفه ای قهوه می باشد بپردازیم. پس با ما همراه باشید.

طرز تهیه ریسترتو

برای تهیه یک فنجان ریسترتو باید به شیوه زیر عمل کنیم:

ابتدا قهوه اسپرسو را می گذاریم برای دم کشیدن و آماده شدن اما مدت زمان آن را کاهش می دهیم تا میزان ترکیب شدن و حل شدن دانه های کوچک قهوه با آب موجود در قهوه جوش به کمترین حد خود رسیده و قهوه ایی غلیظ تر با طعمی بهتر داشته باشیم که این امر باعث تلخ تر شدن مزه قهوه میشود.

درصد کافئین موجود در یک فنجان اسپرسوی حد متوسط بیشتر از یک فنجان ریسترتو میباشد زیرا مدت زمان ترکیب و حل شدن دانه های قهوه با اب کمتر از حد معمول میباشد و طعم و غلظت آن متفاوت است وتلخی آن ها هم باهم فرق میکند و یکی نیست.

دابل ریسترتو

حال به یکی از چندین نوع قهوه های ایده آل دنیا که محبوبیت خاصی میان مصرف کنندگان خاص قهوه دارد اشاره میکنیم و آن قهوه ای نیست جزء دابل ریسترتو! این نوع قهوه بنا به دلایلی که هم اکنون خواهیم گفت تبدیل شده است به یکی از خاص ترین مدل های قهوه که طرفداران بخصوصی در بین مصرف کنندگان قهوه در سراسر دنیا دارد و از این دلایل می توان به وجود درصد بیش از حد انتطار کافئین درون قهوه که باعث لذت بخش تر کردن آن می شود اشاره نمود و همچنین نمی شود از طعم و گیرایی مزه قهوه و غلیظ بودن آن که واقعا نقش به سزایی در متفاوت بودن آن ایجاد می کند چشم پوشی کرد.

لازم به ذکر است اگر فنجان دابل ریسترتو خود را که بیش از حد خود عالی میباشد با مقداری شیر (اندازه ترکیب کردن شیر با دابل ریسترتو به دلخواه شما است) ترکیب نموده خود به تنهایی دست به خلق یک شگفتی زده و یک نوشیدنی عالی را عالی تر کرده اید و اختلاف طعم ها و رنگ های ایجاد شده و موارد دیگر را میتوان به یک بوم نقاشی زیبا حاوی همه نوع خلاقیت تشبیه کرد و یک فنجان دابل ریسترتو شیری شما میشود نوشیدنی افسانه ای!

در اتمام این گپ دوستانه تنها نکته ای که می توانم یادآوری کنم این است که این شگفتی ها و طمع های خاص با این نوع قهوه ی ذکر شده قابل ایجاد شدن است زیرا با نوع های دیگر قهوه هم می شود کارهایی کرد که همان بهتر است اسمش را بگذاریم کار تا خلق یک نوشیدنی دابل ریسترتو ایده آل مخصوص مشتریان خاص قهوه.

نوش جان


Comments are Closed