قهوه سیفونی- قهوه سایفونی

قهوه سایفون-قهوه سیفونی

قهوه سیفونی- قهوه سایفونی siphon-coffee syphon-coffee-  انواع مختلف تلفظ روشی از دم نمودن قهوه می باشد که در سال ۱۸۳۹ در اروپا برای اولین بار تهیه گردید که در این روش قهوه در ترکیبی از انبساط و انقباض بخار آب بین اتاق های شیشه ای و یک فیلتر برای دم کردن قهوه ایجاد می گردد. در واقع قهوه سیفونی- قهوه سایفونی به واسط دستگاه سایفون تهیه می گردد و در کنار جذابیت پروسه تهیه قهوه، طمع دلچسبی را به قهوه خواهد داد.

قهوه ساز سایفون چگونه ساخته می شود؟

قهوه ساز برای تهیه قهوه سیفونی- قهوه سایفونی از چهار بخش تشکیل شده است.
ظرف پایین (پر شده با آب است )
ظرف بالا که با یک لوله سیفون و یک سوراخ در پایین به آن متصل شده، یک نوع ماده آب بندی (معمولا یک واشر لاستیکی) برای ایجاد یک خلاء یک فیلتر شیشه ای، کاغذ، فلز، و یا پارچه
قهوه ساز سیفون نیاز به یک منبع حرارتی. یک مشعل گاز و غیره برای دم شدن قهوه نیاز دارد.

چگونه قهوه سایفون –قهوه سیفونی را درست نماییم؟

زمانی که چهار بخش توضیح داده شده در بالا به هم متصل شدند و تنظیم گردیدند، گرما بر روی ظرف پایینی که پر از آب می باشد اجرا می گردد و مقدار از آب موجود در ظرف به بخار و گاز تبدیل می شود. آب پس از گرما منبسط می شود و با افزایش حجم روبه رو می شود و با بخار و گاز نیز هوراه می شود که تنها راه خروج آن از طریق لوله سایفون می باشد و مقدار آب کافی در ظرف پایینی باقی خواهد ماند و قهوه گرم شده به ظرف پایین چکیده می شود و آماده نوشیدن می شود. روش تهیه قهوه سایفونی- قهوه سیفونی همراه با سرگرمی و لذت می باشد و همچنین طمع قهوه که با گرم شدن، عالی می گردد. نوع قهوه استفاده شده نیز می تواند طمع قهوه سایفونی  – قهوه سیفونی را تغییر دهد.

 


Comments are Closed