زخم معده با نوشیدن قهوه

زخم معده با نوشیدن قهوه

زخم معده با نوشیدن قهوه :  یک کارشناس تغذیه آلمانی به نام “برنیک” اخیرا متوجه وقوع زخم معده با نوشیدن قهوه شده است . او در این مورد گفته نوشته است در صورتی که قهوه به صورت ناشتا مصرف شود باعث می شود معده اسیدی شده و در نهایت ممکن است به زخم معده منجر شود . او همچنین اضافه کرد در صورتی که قهوه سیاهی که با شکر شیرین شده باشد به صورت ناشتا نوشیده شود معده قادر نخواهد بود آن را هضم کند و همین امر زمینه ساز بروز مشکلات معده از قبیل زخم معده خواهد شد .

جلوگیری از زخم معده با نوشیدن قهوه

بسیار واضح به نظر می رسد که برای آن که با نوشیدن قهوه دچار زخم معده نشوید کافی است از مصرف آن به هنگام صبح به صورت ناشتا و با معده خالی بپرهیزید و اگر مایلید صبح قهوه بنوشید بهتر است پیش از آن چیز دیگری مانند نان ، کیک ، بیسکوییت یا چیزهای دیگر میل نمایید تا معده شما خالی نباشد . همچنین بهتر است برای مصرف قهوه در هنگام صبح، مقداری شیر به قهوه خود اضافه نمایید .

مضرات دیگر قهوه

برتیک در ادامه صحبت های خود گفت برای جلوگیری از بروز تپش قلب بهتر است مصرف قهوه روزانه خود را کنترل نمایید و روزانه نهایتاً دو فنجان قهوه بنوشید . زیرا قهوه حاوی کافئین بوده و مصرف زیاد آن می تواند انسان را با مشکلاتی مواجه سازد .

ایشان در نهایت گفتند افرادی که دچار اختلال معده مانند سنگ کیسه صفرا ، سوزش معده و … هستند و یا خوابیدن آن ها دچار بی نظمی و اختلال شده است از نوشیدن قهوه جلوگیری نمایند . البته برای افرادی روده تحریک پذیر هم دارند مصرف قهوه را توصیه نکرده اند.

برای مطالعه مطلب در مورد مزایای قهوه نیز می توانید به صفحه مزایای قهوه مراجعه کرده و از آن بهره ببرید .


Comments are Closed