تاثیر قهوه بر زیبایی

ایا میدانید قهوه برای سلامتی ایده آل است، قهوه به دلیل داشتن آنتی اکسیدان قادر است مو و پوست شما را بهبود ببخشد .در این مقاله سعی کردیم در رابطه با تاثیر قهوه بر زیبایی صحبت کنیم.

۱٫تاثیر قهوه بر زیبایی پوست

مالیدن قهوه بر روی پوست میتواند به روشن شدن پوست کمک کند و همچنین میتواند مانع از بسته شدن منافذ پوست گردد.اسید موجود در قهوه به تقویت لایه های حفاظتی پوست کمک میکند.این لایه های حفاظتی پوست در برابر باکتری ها، ویروس ها و قارچ هایی که روی پوست می نشینند،محافظت می کنند.اسکراب قهوه به دلیل از بین بردن سلولیت ها درخشندگی بیشتری به پوست می بخشند.
ساخت این اسکراب بسیار راحت بوده، با استفاده از مقداری پودر قهوه و همان اندازه شکر یا نمک دریا داخل یک ظرف و اضافه کردن ا قاشق غذاخوری روغن زیتون یا روغن بدن امکان‌پذیر است.
با استفاده از همزن دستی مواد را خوب با هم ترکیب کنید. با حرکت دورانی روی پوست بمالید و بعد از شستن با آب سرد از مزایای متعدد آن بهره‌مند شوید.

طرز تهیه‌ی اسکراب قهوه:

مقداری پودر قهوه و به همان اندازه شکر یا نمک دریا و مقداری آب گرم و همین طور ۱ قاشق غذاخوری روغن زیتون یا روغن بدن را با هم مخلوط کرده و با این آب صورت خود را بشویید. بعد با همزن مواد را با هم مخلوط کرده و به صورت دورانی روی پوست خود بمالید. و از مزایای اسکراب قهوه بهره مند شوید.

۲٫تاثیر قهوه بر زیبایی و تقویت مو

خاصیت اسیدی قهوه بافت مو را نرم و درخشندگی فوق‌العاده‌ای به مو می‌بخشد میتوانید قهوه را با آب گرم دم کرده و ۲۰ دقیقه روی موهای خود قرار دهید.و سپس آبکشی کنید .قهوه از ریزش مو جلوگیری کرده و اغلب در داروهای تقویتی از این ماده استفاده می شود.

۳٫در دفع سرطان پوست کمک می‌کند

طی تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۱۱ در آکادمی ملی علوم، می‌توان قهوه را روی قسمت‌هایی از بدن که مستعد آفتاب سوختگی‌اند، بمالید و از صدمات ناشی از آن در امان بمانید. محققان دریافتند که مصرف موضعی کافئین در سطح مولکولی موجب دفع آنزیم‌های پروتینی در سطح پوست شده و مانع از بروز برخی سرطان‌های پوستی می‌گردد.

۴٫تاثیر قهوه بر زیبایی جشم

آیا میدانید درکرم های دور چشم که برای رفع پف های زیر چشم یا روشن شدن حلقه های سیاه دور چشم استفاده میشوند از کافئین استفاده می شود. قرار دادن قهوه روی پوست موجب کاهش آب اضافی و منقبض کردن رگ های خونی میشود ( محیط زیر چشم دارای کانال لنفاوی است که به صورت ضعیف تخلیه می شود و کافئین موجود در قهوه به تخلیه آب از این سیستم کمک می کند.

۵٫تنظیم عصب بویایی

طی مطالعات علمی انجام شده در بخش عصب شناسی دانشگاه کالیفرنیا،  در فواصل بو کردن چند عطر مختلف می توان از دانه های قهوه استفاده کرد که مانع از درماندگی بینی می شود. حتما برای شما هم پیش آماده که برای انتخاب عطر در بین چندین عطر دچار مشکل شده اید به همین دلیل است که در فروشگاه های عطر از دانه های قهوه استفاده می کنند.

« (Previous Post)

Comments are Closed