اثرات منفی قهوه برای زنان باردار

اثرات منفی قهوه برای زنان باردار

اثرات منفی قهوه برای زنان باردار: یک تیم محقق برای یافتن اثرات منفی قهوه برای زنان باردار، اطلاعاتی در مورد میزان مصرف قهوه در طول دوران بارداری و همچنین علائم شکل گرفته در نوزاد را کنار هم قرار داد و نتایجی را بدست آورد. در ادامه این نتایج را مورد بررسی قرار می دهیم.

نتایج تحقیقات در مورد اثرات منفی قهوه برای زنان باردار

محققان پس از مطالعه در مورد اثرات منفی قهوه برای زنان باردار به این نتیجه رسیدند که برخی از کمبود وزن های غیر نرمال در نوزادان به دنیا آمده ناشی از نوشیدن قهوه مادران در دوران بارداری بوده است. لازم به ذکر است تحقیقات انجام شده بر روی سوابق ۶۰ هزار زن باردار در نروژ طی ده سال صورت گرفته است. جزئیات سوابق مربوط به مصرف کافئین از طریق محاسبه میزان نوشیدن چای، قهوه و… بوده است. با کنار هم قرار دادن میزان کافئین مصرفی و وزن نوزاد متولد شده دریافتند خطر به دنیا آوردن نوزاد هایی با وزن کم غیر طبیعی در خانم هایی بیشتر به چشم میخورد که به طور متوسط روزانه حداقل دو فنجان قهوه مصرف می کردند.

محققان همچنین به این نتیجه رسیده اند که مصرف قهوه می تواند مدت زمان بارداری را افزایش دهد! به طور مثال اگر خانم بارداری روزانه یک لیوان قهوه فوری مصرف نماید حدود ۸ ساعت به مدت بارداری ایشان اضافه می شود. دلیل این امر این است که سرعت رشد جنین با مصرف قهوه کاهش می یابد

تولد نوزادی با وزنی کمتر از حد طبیعی می تواند موجب بروز جهش در رشد شده و در طولانی مدت انسان را با مشکلاتی نظیر دیابت، چاقی و حتی مستعد بودن در ابتلا به سرطان مواجه سازد.

پیش از این در مورد اثرات منفی قهوه برای زنان باردار مطالعاتی صورت گرفته بود و به همین خاطر تمام پزشکان توصیه کردند زنان باردار از مصرف زیاد قهوه و نوشیدنی های حاوی کافئین پرهیز نمایند.

قهوه با وجود تمام مزیت هایی که دارد، به دلیل وجود کافئین برای افرادی که فشار خون بالا و تپش قلب دارند و همینطور خانم های باردار می تواند مشکل ساز باشد.

کنترل شده قهوه بنوشید…


Comments are Closed