وکیوم پات

وکیوم پات

پوکیوم پات (Vacuum Pot) که آن را (Vac Pot) نیز می نامند یکی دیگر از دستگاه های قدیمی قهوه ساز است و به معنای قوری دارای خلاء است که بر اساس انبساط و انقباظ آب عمل می کند. وکیوم پات را برای اولین بار شخصی به نام لوئف در سال ۱۸۳۰ میلادی اختراع کرد و تا اوایل قرن بیستم محبوبیت خاصی بین مردم آمریکا و کانادا داشت.

اجزای وکیوم پات

این دستگاه شامل ۴ قسمت است:

مخزن پایینی که در ابتدا آب را در آن می ریزیم و از جنس شیشه است.

مخزن بالایی که فرایند دم کشیدن قهوه در آن صورت می گیرد و جنس آن هم از شیشه است.

لوله ای که مابین دو مخزن قرار دارد و برای عبور بخار آب و نهایتا قهوه دم کشیده مورد قرار می گیرد.

یک واشر که برای عایق کردن نیمی از دستگاه در برابر هوا و همچنین یک فیلتر کاغذی، فلزی، شیشه ای یا نخی

وکیوم پات

وکیوم پات ها در دو نوع طراحی شده اند: نوع اول که کفه صافی دارند و روی اجاق گاز قرار میگیرند و یا برقی هستند.
نوع دوم دارای شعله ای در پایین مخزن هستند ( چیزی شبیه چراغ الکلی در زیر آن ها تعبیه شده است. )

 

طرز تهیه قهوه به وسیله وکیوم پات:

  • مرحله اول آسیاب کردن دانه های قهوه است که باید سعی کنید نسبتا ریز آسیاب کنید. البته این کار نیاز به سعی و خطا دارد و بسته به نوع دستگاه وکیوم پات شما. چنانچه مشاهده کردید که در حین کار سرعت عبور آب از دانه های قهوه سریع است دانه ها را ریزتر آسیاب کنید و بالعکس. ( برای هر ۱۲۰ میلی لیتر آب از ۸ گرم قهوه استفاده کنید. )

وکیوم پات

  • آب را داخل مخزن پایینی بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید اگر از نوع دوم دستگاه که دارای چراغ الکلی است استفاده میکنید سعی کنید از آب جوشیده کتری برای سرعت بخشیدن به کارتان استفاده کنید.


وکیوم پات

  • فیلتر را جا زده و سپس قهوه را در مخزن شیشه ای بالایی بریزید.

وکیوم پات

  • آب که به نقطه جوش نزدیک شد ( پدید آمدن حباب روی سطح آب ) مخزن بالایی را روی پایینی قرار دهید بعد از مدت کوتاهی آب از مخزن پایینی شروع به بالا آمدن از لوله میکند تا به مخزن بالایی برسد و سعی کنید در این مرحله عجله نکنید تا جایی که صدای سوت دستگاه را بشنوید.

وکیوم پات

  • پودر قهوه که با آب مخلوط شده را با یک قاشق به هم بزنید تا کاملا پودر قهوه خیس شود.و زمانی حدود ۱ دقیقه یا کمتر برای یکی دو فنجان کافی است تا قهوه دم بکشد.


وکیوم پات

  • دستگاه را از روی حرارت برداشته و اجازه دهید با خنک شدن دستگاه قهوه از مخزن بالایی به مخزن پاییینی بریزند. سپس قهوه ای را که در مخزن پایینی جمع شده را در فنجان بریزید.وکیوم پات

Comments are Closed